View Single Post
Eski 29-07-2006, 12:32   #70
Ali H. ALI
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Selamlar Gallus,
Kurumus dal gorunumunde kurumus dallarin curumemesi ve beyaz gorunmesi icin kullandigimiz " Lime sulphur" un icerisine bir iki damla cini murekkep damlatilirsa o beyezlik daha koyu olacaktir .
Aslinda dogada goremedigim dediginiz o beyazlik kurumus dallarda vardir belki gorebilmek icin sehir disina cikmak gerekir bulabilirsem dogadan resim cekip bu sayfaya koymaya calisacagim ,gercegini gorene kadar belki az da olsa sevebilmen icin. Dogayi surekli gozleyin ,en iyi bonsai ogreticisi odur, bir agaci gozlerken kendi kendinize sorular sorup yine kendiniz cevaplamaya calisin veya baska birileri ile tartisip cevap bulmaya calisin[beyin firtinasi olusturun] ornegin bir agac surekli hep sag tarafa buyuyup uzamissa nedenini sormalisin , belki ruzgardan olmustur ,belki isik gorebilecegi tek yon sag tarafiydi ve ya soltarafa buyumesini engelleyen bir sey vardi mutlak bir nedeni vardir iste o nedeni bulmak veya bulmak icin ugrasmak zor bir bilmeceyi cozmek kadar mutluluk verir insana.
Selvi agacima lime sulphur sureli cok olmadi. kurumus dal gorunumu eskidir ama lime sulphur boyamasi yenidir [birdefa surulen lime sulphur omur boyu dalin curumesini onlemez bu boyamayi 1 veya 2 senede bir tekrarlamaniz gerekir]
Agaclar.net sayfasinda bir sorunmu var? iki gun var sayfaya girmede zorlaniyorum.
simdi senin orman tarzi sayfasina girip orda kucuk bir orman dikimini resimlerle anlatmaya calisacagim.
Gallusa ozel not, Meslegin icabi olacak benim hakkimda iyi bir teshis koymussun, bu gun agaclarima bir bakayim dedim gercekten dedigin gibi agaclarimin bir cogu kokleri tas uzerine sarilmis tarzda ben farkindda olmadan
bu tarzla fazlaca ugrasir oldum hakimda yaptiginiz dogru saptama icin tesekurler.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön