Konu: Baldaş
View Single Post
Eski 01-12-2008, 17:01   #39
cevreizcisi
/

Giriş Tarihi: 30-10-2008
Ben karadenize gittim ama belirli yerlere gitmek nasip oldu. Artvin-arhavide 6 ay kaldım. Kastamonu'ya 3 kez gittim kurs için. Karadenizde en çok merak ettiğim yerler yanlış hatırlamıyorsam Çamlıhemşin Rize de olsa gerek.Birde ayder yaylasını görmeyi çok isterim.Geçen sene hizmetiçi kurs yazdım Rize'yi görmek için ama maalesef çıkmadı.Artık başka bir zamana.Memleketimizin her yerinde ayrı bir güzellik var.Genelde elime geçen belgesellerden **** tv'lerde yayınlanan gezeli görelim gibi proğramlardan takip etmeye çalışmaktayım ama illada bir yeri gerçek anlamda anlamak için görmek gerektiği kanaatindeyim. Bir söz var Van ilinin girişinde yazılı olan ama kim söylemiş bilmiyorum.' Gidemediğin hiç bir yer senin değildir ' diye.Bende görmek ,bilmek ve hissetmek isterim.Memleketin her köşesindeki güzellikleri.Her sene belirli yerlere giderek oraları tanımak ,doğayla içiçe olmak hoşuma gider.Güneşin açışını ve ardından yağan yağmur ve sonra tekrar güneşin gelmesini bir kaç dakika içinde yaşamak ,yeşilin 70 çeşit rengini görebilmek çok farklı bir şey ,ben bunları yaşayabildim Karadenizde.Anlatmak zor anlamak igördüğümüz zaman çok kolay.

cevreizcisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön