View Single Post
Eski 24-07-2006, 19:06   #38
bonsaireef
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ali H. ALI
Yalniz sen onlari illede kucuk bir orman tarzinda yapmak istiyorsun, benim soylediklerim sadece oneri agaclar senin tabii ki son karari sen vereceksin. Bonsaide illede butun kurallara uyulacak diye birsey yok, yalniz kurallari ogrenmede fayda var cunku o kurallar oraya kural olsun diye konmadi bircok deneyimden sonra bonsainin en iyisi nasil olur diye konmustur.Yalniz kurallarin disina cikip daha guzel birseyler yapma olanagi vardir.Sizlere katiliyorum kural cercevesi icine sıkışıp kalmamamali zaman zaman o cercevenin disina cikilmali,yalniz konan kurallari ve sebeblerini bilirsek kural cercevesinden daha bir rahatlika disariya cikabiliriz
Sayın Ali hocam kusura bakma, istemeden bilmeden ukalalık yaptıysam beni affet.

Sizin söylediklerinize aynen katılıyorum kuralları bilmek lazım.Bu kurallar yılların tecrübesiyle konumuş ve illa kural olsun diye değil mutlaka gerekçeleri var.

Gallus un hevesi çok fazla.Biraz da bana benziyor.Kafasına koydu bir kere yapmazsa hayal kırıklığı yaşayacak.O yüzden ''her zaman kurallara uyulmuyor, bak alternatif yapan insanlarda var, sende yap'' dedim.

Umarım saygısızlık ve ukalalık yaptığımı düşünmemişsinizdir.Biz sizi çok seviyoruz ve sayıyoruz.Tecrübelerinize saygımız sonsuz.Biz daha yolun başındayız ve sizden öğreneceğimiz çok şey var.Hele ki o tatlı dilinizle anlatışınız varya insan çok daha iyi öğreniyor siz anlatınca.Sizin bize daha çok emeğiniz geçecek.Sizi kırmak istemem ama kırdıysam çok özür diliyorum.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön