View Single Post
Eski 24-07-2006, 09:09   #49
denizakvaryumu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
.

Erkan Hocam

sorun gibi gözüken olay şu:

Sizin çok fazla olan bilgi birikiminizi bir anda anlatma gayretiniz..Tüm konuları bir anda anlatma isteği belirince ,o şevkle konular karışabiliyor.Ama benim için no problem artık alıştım

Bu nedenle, ben diğer arkadaşlar da ,konuya vakıf olsun diye dikkatinizi çekmiştir, sorularımı madde madde soruyorum, siz de eksik olmayın madde madde cevaplıyorsunuz...Bence en iyi çözüm yolu bu

Eğer konunun detayına girilmek istenirse ,kısa ve öz açıklama yapmanız en iyisi.

Yukardaki kurna meselesine gelince ,bir de ben açıklayayım

Bu güzelim etobur bitkiler malesef biraz nazlılar.. onun için bu bitkilere güzeller diyorum..İşte bu güzeller su olarak ,saf su isterler ,yani yağmur suyu ya da RO su dediğimiz damıtık su ,kabaca katkısız ütü suyu isterler de diyebiliriz.Yani içinde kireç,sülfür,magnezyum,karbonat vs.vs.olmayan su isterler...

Torfun yani içinde yetiştikleri toprağın ise asitli olmasını isterler ,bu iki isteklerini yerine getirdiniz mi, bu güzellerin deymeyin keyiflerine bakılmaya doyulmazlar

İşte Erkan Hocamın kurnası, bu güzellerin keyfini kaçırdı, mermer yapının özelliği nedeniyle kurna-su-torf (toprak) etkileşime girdi ve aslında olmaması gereken kireç karbonat gibi maddeler toprağa ve kurnada biriken suya geçti, eh bu durumda hamamdaki güzellerin keyfi kaçtı...

Oysa Erkan Hocam onlara bol güneş ,istedikleri kadar duru ve saf su ve bol asitli sabun (torf ) hazır etmişti.

Ne yapalım güzeli seven ,nazına katlanır,eh bu sitede de biz organik ürün istiyoruz,doğal ürün istiyoruz demiyormuyuz bu güzeller de katkısız,saf yağmur suyu istiyorlar işte bu kadar......

Erkan Hocam benim sarr.güzelime iyi bakın lütfen

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön