View Single Post
Eski 20-11-2008, 21:37   #1603
altinediz
Ağaç Dostu

altinediz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olay9 Mesajı Göster
Bazen su dengesini elinizle bile ayarlamak mümkün değil. Düşününki saksı derin siz yüzeysel olarakkontrol yaptınız. Orta kısmı ıslak işte ozaman kök çürüğü gibisorunlar ortaya çıkar.
Evet söylediklerinize katılıyorum. Fakat başka biir alternatif varmı?
Ben mesleğim icabı az çok menekşenin suya ihtiyacı olup olmadığını tecrubelerime de dayanarak anlaya biliryorum, Toprak **** torf renginden, fakat hobi olarak yetiştirenler **** yeni yetiştreye başlayan arkadaşlar için öne sürebileceğimiz bir alternatif varmı? Tek yapılması gereken menekşeleri (ki diğer çiçekleri de aynı şekilde) tek bir kişinin sulaması. Bu bir diğer öngörülebilecek bir yol. İkinci bir kişi sulama ve bakım işine giriştiği zaman işler karışıyor. Neyin ne zaman yapıldığı bilinmiyor ki bahsedildiği gibi sulama bu hususda çok önemli.

Bir şey daha eklemek istiyorum;

Menekşeler derin saksılara dikilmemeli. Yayvan olan saksılar tercih edilmeli ki menekşeler için üretilen ve menekşe saksısı olarak da bilinen saksılar alınmalı. Bu saksılarda derinlik ve bsu için bilinemeyen bölge problemi olmayacaktır.

Ama yukarıdaki görüşlerinize de katılmıyor değilim. Sözlerim yanlış anlaşılmasın.

altinediz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön