View Single Post
Eski 19-11-2008, 22:43   #10
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sayın bred07 aramıza hoşgeldiniz .Sizinle özelden tanıştığımız için fazla uzatmak istemiyorum her türlü yardım ,ve bilgi yi forumlarda bulabilirsiniz diyemiyorum zira siz profösyonel bir serayının demosunu hazırlamaya çalışıyorsunuz .Bizler coğunlukla açık balkon veya terasta veya bahçede yapmaya çalışıyoruz.İçimizde sayın envor gibi bu işi profösyonelce yapan arkadaşımız var,umarım değerli bilgiler vereceklerdir. Ancak işin başındayken ben hemen şunu hatırlatmak istiyorum. Bence , gerek teorik gerekse pratik mantığımın söylediğine göre . prototip olarak kurduğunuz bu sera ölçü olarak biraz küçük,korkarım otomatik kontrol açısımdan sorunlar yaşıya bilirsiniz,biraz daha büyük örneğin 2*2*3 metre yükseklik olarak düşünmeniz mümkünmü acaba.İklimlendirme,havalandırma karbondioksit gübrelemesi,gibi konularda bazı sorunlar çıkabilir diye düşünüyorum.Bitki besleme konusunda sorun olmaz ancak PH ve EC regülasyonu konusu küçük tanklarda sorun olabilir.
Samimi olarak fikrimi paylaşmak istedim,çalışmalarınızda başarılar dilerim herzaman yanınızdayız.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön