View Single Post
Eski 04-11-2008, 22:34   #44
nicolas
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2008
selam arkadaşlar epey bir müddet uğrayamadım buraya dersler staj yazın meşguliyeti derken. Sizlerde en son 27 eylül gibi girmişsiniz *** çok faal bir konu olur. Ben hurmamı en büyük saksıya aldım. Kökü çok uzuyor evet mecburen kıvrım yaptım ve aynen gömdüm geçende aynı saksıya. Hatta toprağını yumuşatmadan önce ana kökü gördüm şok oldum, epey zaman toprağını havalandırmamaıştım ve ne göreyim kök saksı deliğinden çıksın alttlıkta çürüsün. Ve yaprak uçlarında sararma vardı hala da var ama kendisi gayet sağlıklı görünüyor en azından yeşil ve capcanlı. Hurmanın bonsaisini gördüm, benimki nasıl olur öyle bilemiyorum çünkü çok uzun Bir arkadaşımız yaprak küçükltme demiş -rumuzuna geri dönüp bakamayacağım arkadaşım, k.bakma- bu nasıl oluyor? Daha önceleri hiçbir bonsai denemem olmadı, dikkatimi çeken konu olmasına rağmen. Birgün yapıp başarabilmeyi çok arzularım. Birazcık uzun oldu yazım ama ne yapayım özlemişim gerçekten burayı ve forma katılım olduğunu görünce de heyecanıma heyecan katıldı. Çünkü bitkiler benim için ayrı birşey özellikle çok küçükken **** çekirdekten yetiştirip onca yıl büyüdüğünü görürsem.

nicolas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön