View Single Post
Eski 27-10-2008, 19:34   #328
bahcivan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2008
Yeni eğitm yılınhepimize hayırlı olsun Kudret Hocama saygılarımı sunduktan sonra sizlerle paylaşmak istediklerim.
Ben bu sene hernekadar geç başlasamda daha önce bitkiler hakkında bilgim olmasamda çok şey öğrendim diyebilirim.
öncelikle böceklerle baş etmenin bitkilere zarar vermeden çözmeyi bulmaya çalışdım Arap sabunu anlatmışdım çok işe yaradı ancak bunlar yumurtalarından daha sonra cıkıyor tekrar başlıyor pek ugrasmak ıstemıyorsanız karızem denen bıtkıden elde edılmıs bır ılac var cok cok ıse yarayır hatta sebze ve meyveya geçmedıgını unvıversıteler onaylamıs ilgilenen arkadaslar değerlendirirler.
eklemek ıstedıgm dıger konuda daha once sayfaya yerlestırdıgımresımlerıde ıncelersenız pımas boruda yapmaya calışmısdım.pilastık bardakların içine yerlestırerek pimaşa tuturmusdum burada deneyımle anladıgım kadarıyla bardaga sıkı bır sekkılde tuturamadıgım bıtkıler gelısememıs ancak straforla sıkıştırmaya çalıştırdıgım gevsek olmayan bıtkıler ıse cok daha buyuk ve mahsul verdi,anladıgım kadarıyla yer çekımıne karsı bitkı kendıni güvende hissetmese mahsul vermiyor.
Bardakla ve straforla çok başarılı olunamiyor dıyebilirim hatta bu konuda fıkırlerı olan arkadaslar varsa acılımlarını beklerım .
saygılarımla

bahcivan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön