View Single Post
Eski 10-07-2006, 13:54   #12
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
boruya sapgetti hortumu iritbatlandıracak aparat
Name:  valf.JPG
Views: 27333
Size:  12.4 KB

Vana çıkışından saksılara suyu taşıyacak 20 lik kangal boru ve delmek için kullandığım eye
Name:  boru.JPG
Views: 26889
Size:  9.7 KB

ve muhtelif ileride takılışını göstereceğim 20 lik erkek adaptör ve 20 lik körtapa

ve ilk önce timer ayarlanmalı. Timer önce su kaynağına yakın korunaklı bir yerde duvara monde edilmeli. Sonrada elektrik bağlantıları elketrikten anlayan birisi tarafından yapılmalı. Onunda fotolarını gösdermek isterdim ama makine açılmıyor şu an önceden çektiklerimi neyse ki pc ye aktarmıştım.

Selanoid vana bağlantılarını yapıyoruz. Bunun için vananın çeşme veya su kaynağına bağlantıyı yine bir su tesisatçısının yapması gerek veya yapabiliyorsanız siz. Çıkışı kolay, vanadan sonra 32 lik çıkışa sahip vanayı 20 lik boruya düşürecek maşon redüksiyonum var ve teflon bantımda hazır.
Name:  vanatakım.JPG
Views: 26641
Size:  12.1 KB

sonra aparatları birbirine bağlıyor ve adaptörü de takıyoruz.

Name:  vanataktım.JPG
Views: 26592
Size:  13.9 KB

bu işlem su kaynağında gerçekleşiyor. Daha sonra 20 lik kangal boruyo bitkilerinizin olduğu yere kadar uygun yerlerden geçirerek döşüyorsunuz (ana borunuz). Ve saksılarınızın en yakın yerinden spagetti hortum ve damlatıcılar için işlemlerimiz var.

Saksımıza en yakın yerden ana boruya 3 mm lik matkapla veya benim kullandığım gibi ucu sivri bir şeyle deliyorsunuz.

Name:  del.JPG
Views: 26333
Size:  12.7 KB

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön