View Single Post
Eski 15-10-2008, 15:08   #68
cybel
Ağaç Dostu

cybel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Ben Denizlide yaşıyorum ve denizli belediyesinin atık çöp toplama projesi dahilinde her hafta kapılarımıza çöp torbaları bırakılıyor. Biz vatandaştan istenen ise çöp torbalarına tetrapak, plastik, pet şişe, köpük tabaklar vs. bir hafta boyunca biriktirip her çarşamba apartmanın önünden geçecek olan atık çöp toplayıcı konteynırlar bırakmamız.

İlk başlarda neyi nasıl atacağımı tam olarak kavrayamıyordum sonralarda detaylara inmeye bile başladım örneğin damacana suyun ağzındaki plastik kapağı bile o çöp torbalarına koyuyorum. İnanın bu atık çöp toplamaya başladığımdan beri evdeki normal yemek artıklarını attığım çöp kutum eskisinden daha geç dolmaya başladı. Benim çocuğum yok ama okuldaki öğrencilerimle bu çalışmaları sürdürüyoruz. DOÇEV denizlideki tüm okullara atık kağıt toplama kutusu verdi ve kağıtlarıda belirli periyotlarla topluyorlar. Sınıfta kullandığımız kağıt artıklarını hep o kutulara atıyoruz. Ayrıca DOÇEV tüm okularda bilgilendirici seminerler düzenledi. Slaytlar, kitapçıklar dağatıldı. Çok başarılı bir çalışma oldu. Hem çocuklar daha da çok bizler için.

cybel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön