View Single Post
Eski 12-10-2008, 23:31   #26
Mutlu Kutlu
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Zaman, sermaye, eleman.

Sn. denizakvaryumu,

Zaman çok kısıtlı, gün doğumunda kalkıyoruz ve gün batımına kadar çalışıyoruz. hoş güneş batmamış olsa hava kararmasada yorgunluktan bitkin düşüyoruz.

Sermayemiz çok kısıtlı, internet satışları, pazar yeri satışları ve seraya gelen ziyaretcilere yaptığımız toplu satışlara ek olarak kuru temizleme şubemizinde hemen hemen tüm gelirini harcadığımız halde, yinede her hafta sonu arabaya gaz parası temininde zorluk çekiyorum. pazartesi pazara çıkarken cebimde 1,2 ytl bozuk para anca kalmış oluyor. paranın adı kalmış ceplerse kör kuyu, ne koyarsan yok oluyor.

İki oğlum ve ben, 3 kişi ediyoruz. üretim yapmak, pazarlamak, çevre peyzajımızı yapmak, seralarımız kurmak, bitkilerin rutin bakımlarını yapmak.

Kazançımız çoğalsada, 3-5 eleman daha istihdam etsek.

Yakın bir ileride, tavsiye ettiğiniz meyveleride yetiştireceğiz. hatta hibrit laboratuarıda kurarak, ana türlerin alt türlerinin çeşitlenmesinede katkılarda bulunacağız.

Plan ve proje bolluğumuz kadar birde sermaye bolluğumuz olsa, herşey daha kolay olacak.

saygılarımla.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Sn.Mutlu Kutlu ve Tropik Sera

birçok tropik türü tohumdan yetiştirdiniz, sizlere çok teşekkür ederim .

Wintergreen berry tropik bir tür değil ama bu bitkiyi de tohumdan yetiştirme işine bir el atsanız diyorum.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön