View Single Post
Eski 06-10-2008, 19:55   #22
Nariel
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Ben de arıları çekiyorum sanırım, ben arılı yerden kaçınca arılar da dağılıyorlar.
Birkaç sene önce kışın parkta yürüyordum, ortalıkta ne arı ne böcek kalmış mevsim dolayısıyla. Bileğimde bir kaşınma oldu, birşey sürtünüyor sanıp bakmadan elimle sıvazladım ve anında bir acı oldu. Meğer nereden geldiyse bir arı gelmiş saatime konmuş, bir de üstüne bacakları saate sıkışmış, bir de ben elleyince çıldırıp sokmuş. Hala merak ederim o mevsimde bir tanecik arı gelip beni nasıl buldu diye.

Bir fakülteye gitmek için ağaçların yanından geçerken (bu ağaçlarda hep arı oluyor, yaprakları ve dallarını arılar çok seviyor ve doluşuyorlar oraya.) "bu arılar birgün bana zarar verecek, rüzgarda saçlarıma yapışacak derdim" ve arkadaşlarım gülerlerdi. Bir gün yine oradan geçerken zzzt dedi birşey saçlarıma dolandı, ben çığlık çığlığa körleme koşuyorum yolun ortasında. Hayvan zaten korkmuş, başımın herhangi bir yerine değdiği anda (kulağım, ağzım, burnum, alnım) sokacak. Saçlarımın arasından nasıl çıktı bilmiyorum ama ben orada ecel terleri dökmüştüm.

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön