View Single Post
Eski 29-08-2008, 17:21   #15
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Sayın eylems,

Ziya bey ülkemizdeki orkide piri. Bu konuda bize verdiği bilgiler çok profesyonelce.

Bu gübreleri kendi yaptırtıyor. Ben, Vilmorin kullandığımı söyledim. Yurt dışından getiriliyor, burada yapılanı almak daha mantıklı dedim. Ziya Bey; yurt dışından geldiğini sanma yanılgımı düzeltmek için, Vilmorin'in artık Türkiye'de üretildiğini söyledi.

Eve gidince etiketi okudum, ben atlamışım, fransızca yazsa da resmen Türkiye'de üretiklerini yazmışlar. Tabii ben dahil üzerinde yapışan Türkçe etikete kanıp, ithal vilmorin sanıyorduk.

Vilmorin'in de iki türü var biri kölenme ve yapraklanma dönemi diğeri çiçeklenme dönemi için.

Aşağıda yazılan gübreler kendi özel terkibidir vede özel olarak bir şirkete yaptırtmaktadır. Dolayısı ile Ziya Soner'den bunları temin edebileceğimizi de söyledi.

Elbetteki amatör bazda forumda bahsi geçen gübreler de kullanılabilinir, ancak biraz daha konunun derinlerine dalıp bu cyclusları gözlemleyip gübreleme yapmak istiyor iseniz, bu gübreleri kolaylıkla Ziya beyden temin edebilirsiniz.

Bu işi ciddiye alıp derinlemesine uğraşmak isteyenlere de ayrıca Ziya beyin kendi özel terkibi saksı harcını da almalarını salık veririm.

Zira kendisi kabuğu da yosunu da çok araştırıp en iyisini, en uygununu bulup kullanmaktadır.

Bu konuda da forumdaki üyelerimize destek vereceğini sıklıkla belirtti.
Bu bağlamda bilgiye açık herkese çok sıcak yaklaşan bir kişi, Ziya bey.

Düzenleyen praecox : 30-08-2008 saat 11:17
praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön