View Single Post
Eski 14-08-2008, 05:56   #33
Todor
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle çekilen "Saddam'ın Askerleri-Kara Güneş" adlı film tartışılmaya devam ediyor. Tuğba Özay ile Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı Türkiye İran ortak yapımı filmin bir sahnesinde, iple kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklendiği için bir atın öldüğü öne sürülmüştü. Bu yüzden filmin yapımcısı ve yönetmeni Gani Rüzgar Şavata için, hayvan haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu. Ancak Şavata, yargısız infaza maruz kaldığını söyleyerek filmdeki atın zarar görmediğini söyledi. Atı veteriner kontrolünde bayıltıp 10 metre sürüklediklerini belirten Şavata şöyle dedi: "Ben at hastasıyım. Sinema camiasında atları olan tek kişi benim. Malatya'da üç tane cirit atım var. Cirit Federasyonu'nun kurucularından biriyim ve aynı zamanda cirit hakemiyim. Ben bir atı nasıl ölüme sürüklerim!"

CANLISINI GÖSTERECEK
Cuma günü Malatya'ya gidip, atı herkese göstereceğini kaydeden Şavata, çevrecilerin kendisinden özür dilememesini istedi. Şavata, "Atın öldüğünü ispatlasınlar, 100 bin dolar vereceğim. Ve filmimi Taksim Meydanı'nda yakacağım" dedi.

kaynak: Sabah.com.tr

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön