View Single Post
Eski 06-08-2008, 18:41   #361
chad
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-07-2005
Selamlar Ali Hocam yaklaşık 2 sene kadar önce tohumdan yeşerttiğim acer fidemle ilgili birkaç soru sormak istiyorum.

Geçtiğimiz değil ondan önceki kış evin içinde bir bardakta filizlendi ve yaz gelince daha büyük bir saksıya alıp balkonda direk gün ışığı almayacak bir köşeye yerleştirdim geçen sene hiçbir sorun yoktu. Sonbaharda yapraklarını döktü ve kışın ardından bu bahar tekrar yapraklanmaya başladı birçok dal verdi ve geçen seneye göre daha çok büyüdü. fakat bu yaz yapraklarını dökmeye başladı hatta yazın ortası gibi bütün yaprakları döküldü tam ölüyo derken tekrar yeşerdi ve daha çok yaprak çıkardı ama aynı şekilde kuruma yaprak uçlarından başlayarak tekrar ortaya çıkmaya başladı ve sanırımda yine bütün yapraklarını dökcek. ayrıca verilen sudan sonra 1 hafta 10 gün kadar altındaki toprak kurumuyor devamlı nemli kalıyor sanırım bu gidişle çürüyecek zavallı bitki. gübreleme konusunda ise sıvı bonsai gübresi kullandım ve en fazla 3 kere vermişimdir oda önerilen dozdan daha fazla olmadı. Şu anda direk güneş ışğında değil. Resimleri aşağıya ekliyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum, acaba daha küçük bir saksıya alıp birazda kök temizlemesi yapmalımıyım. mevsim uygunmudur bilemiyorum saygılar...

chad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön