View Single Post
Eski 06-08-2008, 08:12   #7
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Pazarlama çısından birileri girişimci olsa sorun halloluyor aslında. Gerçek şu ki bizim çiftçimiz pazarlamayı bilmiyor, bilsede işinden gücünden yapamıyor. Kitlesel olarak CarefourSA, Kipa, Metro, Gima, Milli Pazar, Şaypa, Mopaş vb gibi marketlerle görüşülse göreceksiniz ki organik ürününüz birisinden birisiine satılabilecek ve değer yapacaktır size düşen o marketlerden birisinin kapısından içeri girebilecek cesareti yakalamkta. Ancak herşeyden evvel ürününüze ait organik ürün sertifikası olmalı elinizde. Geçmişte ben bu şekilde bazı ürünleri onlara ulaşırdım inanın ayakta ve önleri ilikli vaziyette karşılıyorlar sizi çünki arayıpta bulamadıkları ürünleri ayaklarına götürüyorsunuz, üstelik ödemede sorunda yaşamıyorsunuz.

Sadece girişimci bir beynin biraz kendisini tetiklemesi gerekiyor ve bunu yapabilecek kişi olarak yegane sevgili dilber'i görüyorum zaten. Mesela burada konuyu tartışmaya açtığı kadar bu marketlerin internet sitelerinde en az burada açıklayıcı ve akıcı bir dille ürününü tarif edebildiği gibi bir maille ürünlerini tarif edip reklamını ve pazarlamasını yapabilir. Sorun sadece hurdacılar çarşısından çıkıp ürününü açık artımaların yapıldığı doğru mekanlarda satmak kadar kolay aslında.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön