View Single Post
Eski 10-06-2006, 20:28   #12
Ali H. ALI
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
nasil ogrendim

Bir ustayi calisirken gozleyip de ogrenmeken iyisi ama boyle bir imkan yoksa ogrenilmez diye bir kural yok belki ddaha uzun zaman ve deneyim ister okadar
Kendimi gelistirmek icin ne yaptim
ciceklere agaclara ilgim vardi sonra birgun bir bonsai gelip gozlerime gozlerimden de yuregime girdi, bir cinlinin dukkaninin sokaga bakan camligindan bana bakiyordu daha dogrusu ben ona bakiyordum sonra satilik olmadigini ogrendim zaten olsa bile alamazdim. ben bonsai yaparim dedim ve iki cam agaci bulup basladim ama olmuyordu sonra kitaplar buldum onlardan cicekcilerde gordugum bonsaileri inceleyerek ve kendi deneyimlerimle bir 18 sene gecirdim sora kaldigimiz bolgedeki waverly garden club,in bonsai gurubuna uye oldum ve hala uyeyim 18 senede ogrendiklerim kadar belkide daha fazla uye oldugum kulubde ogrendim. Ben baslarken yalnizdim sizin bir avantajiniz var gurupsunuz deneyimlerinizi paylasin birbirinizin agaclarini gorun guzel agclari ornek alarak onlar gibi agaclar yapmaya calisin resim he heykelde oldugu gibi bonsaide kopyalamak ayip ve yasak deyildir zaten hicbirzaman aynisini yapamazsiniz.
cok zefkli hic bitmeyen bir ugrasin icindesiniz bir omur boyu surecek ve omrunuzun bitigi yerde biraktiginiz agaclar
baska ustalara arkadaslik edecek .
Agacli gununuz bol olsun
Ali

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön