View Single Post
Eski 18-06-2008, 17:08   #4
caucasus
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben arıcılığın çok kolay olduğunu küçük bir bekımla kolayca halledilebileceğini zannediyordum, geçen seneki arılar ölünce bu sene yeniden 2 kovan aldım bir de arıları öldürmemem için güner KAYRAL'ın kitabını aldım bir kısmını okuduktan sonra arıcılığın o kadar kolay olmadığını anladım. Ben İstanbul'da oturuyorum arılar ise Adapazarı'nda köy de bulunuyorlar. Bizim köy tam dağların arasın da arazisi fazla olmayan bir yer her taraf dağlık dere ve sakarya ırmağı geçiyor yaz kış yeşillik içerisindeyiz. Dağlar da ıhlamur, kestane, kocayemiş, karayemiş, yabançileğinden tutunda aklınıza gelebileçek bir çok çiçek açan ağaç ve bitkiler var köy de ise akasya, kiraz, erik ve bir çok meyve ağacları var ve diğer bölgelerdeki gibi kimyasal ilaçlama yok denecek kadar az. dolayısıyla bence bizim arılar çok şanslılar diye düşünüyorum bunların harcin de yaz ve sonbahar bakımları haricin de yapmamız gerekenleri ara sıra bize buradan iletirseniz biz de memnun oluruz.Bizim arılara köy de bakıyorlar ama en azından bizim de bilgimiz olursa çok sevinirim. Kurs meselesine gelince yakınlar da olsaydınız muhakak gelirdim ama Kayseri va İstanbul arasın da çok mesafe var. Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön