Konu: Arıcılık
View Single Post
Eski 18-06-2008, 12:44   #14
dah-lia
Ağaç Dostu

dah-lia's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2008
sayın deniz akvaryumu öncelikle kovanı açtığımda ilk baktığım şey ana arının var olup olmadığı bunu iki şekilde anlarım ilki gözle ana arıyı görmek diğeri ise günlük ana arının yumurtladığı ( sirkelere) bakmak daha sonra bu mevsim için söylüyorum kovanın oğula gidip gitmeyeceği kontrol etmek bunuda çıtaları tek tek kontrol edip ana kraliçe ( yüksüğü) memesi varmı ona bakmak varsa ogula gitmeden arıyıda çoğalmak istiyorsam uygun şekilde kovanı 1 ye veya 2 e bölerek arıyı çoğaltma birde son olarak arının petek ihtiyacı varmı varsa petek ilave etmek buda nasıl anlaşılır derseniz petek veya çıta bulamadığı zaman en son çıtaya kendi kar gibi petek örer onu gördüğüm zamanda anlarım bu kadar yazdıklarım gözünüzü korkutmasın bu saydıklarımı yapmak benim 2 kovan arı için maksimum 20 dakka başka sorunuz varsa beklerim isterseniz kayseriye gelin size hızlı bir arıcılık kursu göstereyim bende ilk başlarken arıcılık kursuna gitmek istemiştim ama olmadı sagolsun tarım il müdürlüğündeki arıcılık uzmanlarından biri yarım günde bana arıcılığı çok güzel öğretti gerisi zaten sizin araştırmalarınız ve bizzat tatbiki arı üstünde uygulamalarınız

sayın deniz akvaryumu

öncelikle kovanı açtığımda ilk baktığım şey ana arının var olup olmadığı bunu iki şekilde anlarım

ilki gözle ana arıyı görmek diğeri ise günlük ana arının yumurtladığı ( sirkelere) bakmak

daha sonra bu mevsim için söylüyorum kovanın oğula gidip gitmeyeceği kontrol etmek bunuda çıtaları tek tek kontrol edip ana kraliçe ( yüksüğü) memesi varmı ona bakmak

varsa ogula gitmeden arıyıda çoğalmak istiyorsam uygun şekilde kovanı 1 ye veya 2 e bölerek arıyı çoğaltma

birde son olarak arının petek ihtiyacı varmı varsa petek ilave etmek

buda nasıl anlaşılır derseniz petek veya çıta bulamadığı zaman en son çıtaya kendi kar gibi petek örer onu gördüğüm zamanda anlarım

bu kadar yazdıklarım gözünüzü korkutmasın bu saydıklarımı yapmak benim 2 kovan arı için maksimum 20 dakka

başka sorunuz varsa beklerim isterseniz kayseriye gelin
size hızlı bir arıcılık kursu göstereyim bende ilk başlarken arıcılık kursuna gitmek istemiştim ama olmadı sagolsun tarım il müdürlüğündeki arıcılık uzmanlarından biri yarım günde bana arıcılığı çok güzel öğretti gerisi zaten sizin araştırmalarınız ve bizzat tatbiki arı üstünde uygulamalarınız

Düzenleyen malina : 28-07-2008 saat 21:59 Neden: paragraf
dah-lia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön