Konu: Biber
View Single Post
Eski 17-06-2008, 11:15   #76
Müjgan
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
İki de bağırta bağırta kese atacaktınız; bakın o zaman bit, pire kalıyor muydu?...

Neyse biberleriniz kurtulmuş ya...
Zaten bu espriyi çocuklarımla yaptık, beni ikide bir biberlerin başında sabunla gördükçe gülüyorlardı. Önce sabunladım, sonra duruladım deyince, bir de kese yapaydın da tam olaydı diye cümlemi bitirmişlerdi.
Ama inanılmaz bişey bu yapraklar pırıl pırıl ve sağlıklı görünüyorlar... Bitler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim...

Anlamadığım şu bu bitler nereden geliyorlar? Balkonun dış kısmındaki askılı saksıdaki biberlerde bit yok, içeride, masanın üzerindeki saksıdakilerde bit oluyor.

Bir de... Sevgili Hassoman, toplantılarımızdan birinde verdiğiniz cin biberi tohumlarını çimlendirip ektimdi. Bunlardan ne köy olacak ne kasaba diyordum, gerçekten de cin gibiydiler, miniminnacık fideler bir türlü büyüyemedilerdi. Geçen gün boyuna posuna bakmadan yaptığı çiçek tomurcuklarını gördüm. Halleri komik. Henüz normal fide boyuna bile gelemediler ama yakında biber verecekler. Diğer cins biberler onların yanında ağaç gibi oldular. Biberlerinin boyutlarını merak ediyorum doğrusu.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön