View Single Post
Eski 16-06-2008, 21:17   #4
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
15 YTL ye bu tankı hurdacıdan aldım bir usta 25 YTL sadece iki giriş çıkış borusunu kaynatmaya istedi sadece kaynatmakla kalınmayacağını gazın demirin hücrelerine işleyebildiğini bu nedenle özel yıkama yapılması gerektiğini söyledi ve bende yaptırmadım. Başka ustaya götürdüğümde ise cesaret edemediler tek nedeni ise daha önce başkalarının başına gelen tank patlaması olayı. Anlaşılan bu tankın gazını alarak kaynatmayı bilen nadir ustalar var. İşyerimde göçmen bir mahkum var (Kamu hizmet cezası almış) ona sordum o da sirkeli suyla yıkadığımda gaz falan kalmayacağını söyledi bende şu anda suyla doldurdum bir iki gün bekleteceğim bir miktarda sirke atacağım içerisine sonucu buradan söyleyeceğim. Aman dikkat bu tankı bilmeden ustasını bulmadan işleme sokmayın ama yine de ehil ellerle bu şekilde güzel bir sonuç çıkabilir o nedenle bende sonucu buradan söyleyeceğim.

Şimdi ustalar kaynatmak istemediği için kalın bir matkap bulup her iki uçtan giriş ve çıkış için delik delip civatalı nipel kullanacağım ve çıkışı öyle sağlayacağım.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön