View Single Post
Eski 08-06-2008, 20:45   #562
KaRaMeLa
Ağaçsever

KaRaMeLa's Avatar

Giriş Tarihi: 08-06-2008
Merhaba arkadaslar ben araniza bugun katildim ve ilk kez bu sayfaya yaziorum.

oncelikle burayi buldugumda altin bulmus kadar sevindim hepinize cok tesekkur ederim.

Uzun zamandir gardenya cicegine karsi asiri bir ilgim vardi ama bakimi zor oldugunu duydugumdan cesaret edemiordum cunku cicek bakimi konusunda nerdeyse hicbirsey bilmiorum. Sonucta birkac hafta once kucuk bir gardenya aldim. (draft gardenya) sanirim turu bu sekilde yaziliordu. 60 cesit gardenya turu oldugundan bu ayrintinin onemli oldugunu dusunuyorum. kucuk yaprakli ve cicegide katmerli. aldigimda tomurcukluydu ve bir tanesi cicek acti ama iki gundur bir gariplik oldugunu sezdim.

bu sabah baktimki acmamis olan tomurcuklar haif baslarini egmis. beyaz beyaz bitler gordum. ve yapiskanimsi bir sivi salgilio olabilirler. ilk kez bole bi durumla karsilastim ne yapmaliyim bilmiorum. birde yapraklarda surekli sararma var ama onu sanirim sayet bulabilirsem limon tuzu ile tedavi edebilirim. Burada limon tuzu bulabilecegimi hic sanmiorum ama bakicam. limon tuzu disinda baska onerisi olan arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.

En kisa zamanda resmini eklemeye calisacagim. tesekkurler...

KaRaMeLa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön