View Single Post
Eski 25-05-2008, 19:36   #73
erenatac
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2008
Sayın Tuba
Teşekkür ederim hoşbulduk.Volkswagen Golf marka bir aracın kullanılmış su motoru vardı alet sandığımda.Bu motor 35 veya 40 litre olduğunu tahmin ettiğim,ortalama yarım metre yüksekliği bulunan plastik bidonun kapak deliğinden suyu çekiyor ve evin tavanını ıslatacak şekilde dışarıya fışkırtıyor.Sonuçta araçtada su motoru aşağıda,cama su fışkırtan delikler yukarda kalıyor ve buna rağmen araç camına gayet tazyikli su geliyor.Yani aradaki yükseklik farkını çok açmadığınız sürece iş görecektir sanırım.Deneyip max çalışma yüksekliği kolayca bulunabilir.Dikkat edilip ayarlanması gereken ikinci husus ise kurulmuş olan düzenekten dakikada ne kadar suyun saksılara boşaldığı,bunuda sistem çalışırken ucuna tutacağımız boş litrelik şişeler sayesinde bulur zaman ayarlı sayacı ona göre ayarlarız.

Sayın Denizakvaryumu
Öncelikle ben teşekkür ederim.Sistemi henüz kurmuş değilim,fikir aşamasında şu an.Gerekli aletleri temin ettim fakat bilmeyerek aldığım analog prizi dijitalle değiştirip daha sonra bir akvaryumcuya uğrayıp plastik hortum almam gerek.Düzeneği kurduktan sonra resimleyip paylaşıma açacağım.

erenatac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön