View Single Post
Eski 20-05-2008, 23:26   #25
MiRZaBeY
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2008
Merhaba arkadaşlar.Yeni bir üyeniz olarak dikkatimi çeken konuyu baştan sona okudum baya bir zaman olmuş ama geçte olsa öncelikle konuyu açan hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Benim bu konuda dikkatimi çeken "bugün akşam yürüyüşüne çıkmaya hazırlandığımız sırada boxser cinsi erkek köpeğim birden elimden kaçtı Yan tarafta koyun sürülerinin başında olan kangalın yanına gitti." Bu satırlar oldu,Burada koyunların kurttan kuştan v.s zarar görmemesi için korumakla görevlendirilmiş bir kangal var ve hanımefendinin reisi kangalın yasak koyduğu çizgiyi aşıyor ve görüş alanına giriyor ve kangalda dolayısı ile görevini yapıp maalesef yaralıyor.Bu olayda kangal görevini yapmış.Ayrıca olay arkadaşımıza katılıyorum.Ben güvercin,kanarya,akvaryum ve köpek besleyen biriyim kısaca hayvanseverim.Dışarıdaki kedi köpekler savunmasız ve sahipsiz yaşıyorlar,bizlerin evlerimizde beslediğimiz hayvanların yediği önünde yemediği ardında hasta olduklarında veterinere koşarız.fakat dışarıdakiler okadar şanslı değiller.Kış geldiğinde karlar yağdığında bir sabah pencerenizi açıp aaa kar yağmış ne kadar güzel manzara diye düşünürken.Diğer taraftan dışarıdaki güvercinler kediler ve köpekler nerden nasıl yiyecek buluruz telaşının içine giriyorlar.Benim terasımda yem ve su eksik olmaz günde 80-100 yabani güvercin terasımı ziyaret eder ve yabani olmalarına rağmen benden kaçmazlar çünkü çok iyi tanıyorlar.diğer taraftan bir hayvanseverseniz yalnızca evinizdeki hayvana değil dışarıdakilerede ehemmiyet ve sevgi vermenin gerekli olduğunu düşünüyorum."Hayır" komutu ile tasma ile olacak iş değil bunlar hem hayvanseveriz diyoruz hemde evimizdeki köpeğimizin zarar görmemesi için dışarıdaki köpeklere karşı şoklayan cihazlar kullanmaya çalışıyoruz.O şoklayan cihazların ne kadar etkili ve ölüme götürdüğünden haberiniz varmı acaba.canlıları rahatsız etmeye hakkımız yok,Bir canlıya sevginizi ve zarar vermeyeceğinizi hissettirmeniz yeterli.Unutmayınki bu dünya yalnızca bizim değil her canlı yaşama özgürlüğüne sahiptir ve hiç bir canlı gereksiz yere yaratılmamıştır.Saygılarımla.

MiRZaBeY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön