View Single Post
Eski 18-05-2008, 12:02   #21
Ali H. ALI
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Saksi altligi

Penelophe ve diger arkadaslar, hepinize iyi pazarlar.
Penelophenin istegi uzerine sizlerle tahtadan yapilmis bir saksi altligini paylasiyorum.

Sokaga atilmis bir cocuk yatagindan aldigim parmakliklari, bogumlarindan kesip ayacik olarak kullandim, yuvaarlak bir altliga yine yuvarlak ayaciklar koymak uygun olur. Kare ve dikdortgenler icin de yine kare ve dikdortgen ayaciklar kullanabilirsiniz.(cocuk yataklarinin atilasini beklemeyiniz uygun ayaciklari kendiniz de yapabilirsiniz.)

saksi altligi 001.jpg

Bir kontraplaktan kesip aldigim yuvarlak saksi altligi ve eski cocuk yatagi parmakliklarindan kesip aldigim ayaciklar.Yuvarlak altliklarda 4 yrine 3 ayacik kullaniyorum ve altlik 3 ayacik uzerine daha iyi oturuyor.

saksi altligi 002.jpg

Yuvarlak altligi ziparaladiktan sonra soguk tahta tutkali ile ayaciklari 120 derecelik acilarla altligin altina yapistirip kurmasini bekliyor sonra da istedigim renkte boyuyorum.

saksi altligi 003.jpg
saksi altligi 004.jpg
Altlik tamamlaninca da uzerindeki saksi gordugunuz gibi duruyor (aslinda bu saksi bir saksi altligidir. daha once hic denemedigim bir calisma yapmak icin aldim. Daha bitiremedigim bir calisma bittigi zaman sizlerle paylasacagim.)
Hosca kaliniz.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön