View Single Post
Eski 06-05-2008, 23:39   #107
teno07
Ağaçsever

teno07's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Kel scheflera ve bitli benjamin

arkadaşlar merhaba
umarım doğru yere mesaj yazıyorumdur. özellikle buna özen göstermeye çalıştım ama emin değilim.
şimdi benim başlıkta da göreceğiniz gibi iki problemim var.
geçen yıl schefleram enine genişlemeye başladığı için aklımca bu gelişimini engellemek için ana dala kadar ki kısımlarını dal dal ayırdım. işte o zamandan beri malesef iflah olmadı. kendisi artık ne enden ne boydan bi gelişme göstermiyor. ben de dedim ki belki yeni toprağa ihtiyacı vardır. geçen hafta toprağını yeniledim. ama yeni çıkmaya hazırlanan yapraklar baktım saksının dibine düşmüş bile. bugün yaprak gübresi diye birşey aldım onu fıslattım. başka önerisi olan varsa lütfen birkaç satır yazsın, ölmesini istemiyorum. bu arada ana dalı yani ismine ne desem bilmiyorum gövdesi desem daha doğru sanırım biraz bambumsu bir görünümü var. sanki iki üç cm arayla birbirine eklenmiş gibi görünüyor. çok mu hasta sizce?
diğer konu scheflera. topicleri dolandım. bir arkadaş dal resimlerini koymuş. baktım ki aynı dert. benimki de bitliymiş şimdi ben bu yazlık yağ işini hemen yapacağım da bunu bir defaya mahsus mu yapmalıyım yoksa birkaç kür mü uygulanıyor? ne kadar zamanda sonucunu görürüm. lütfen bu konuda da bana yardımcı olabilir misiniz?

şimdiden çok teşekkürler
antalyadan selamlar

teno07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön