View Single Post
Eski 27-04-2008, 00:31   #34
nicolas
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BENBEN1967 Mesajı Göster
Sizin hurma çekirdeği bayağı büyümüş . Bendeki hala tek yaprak umarım sizinki kadar olur .
Bu arada noktalı harfleri ve noktadan sonra büyük harfle başlamayı unutmayalım . Kısacası türkçemizi düzgün kullanalım .
Tamam bundan sonra türkçe.Genelde internette yazarken "ğ-ş-ç-.." gibi harfler gönderildikten sonra değişikliğe uğradığından bende ne olur ne olmaz diye türkçe karakter kullanmamıştım.Zoraki öğretiler işe yarıyor fakat bizim açımızdan değil.Türkçeyi özgürce kullanabilmek açısından çok sevindim ve bu siteye olan hayranlığım daha da arttı.Tahminen 3 yıllık kabe hurmam tam zamanını hatırlayamıyorum.Büyürken bir hayranlıkla izliyordum bakımı nasıl olur bilmiyordum ki hala da öyle.Yeni filizinin rengi sarımtrak ve bu beni korkutuyor.hani diyorlar ya çiçeklerle konuşsanız anlarlar diye aslına bakarsan inanmam fakat arada onunla konuştuğum bile olur,delice ama yapmam dediğim şeyi yapmış bulundum botanik sevdası aşkına.Acaba daha gür ve daha canlı görünmesini nasıl sağlayabilirim.resimde saksı boyu ve bitkiyi net görmüşssündür sanırım tekrar saksı değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum da kökleri fazladır nasıl yapmalıyım.Bu bitkide de kök budaması yapılabilir mi?

nicolas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön