View Single Post
Eski 15-04-2008, 14:58   #17
Özgür Ayata
Ağaçsever

Özgür Ayata's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2007
Herkese selamlar.
Ben bu başlığı denemelerimi paylaşmak için açmıştım ve katılım çok güzel oldu herkes bilgisini paylaşıyor ve bu durum beni gerçekten mutlu ediyor. İşlerimin yoğunluğundan bir süredir yazamıyorum fakat yazılanları takip ediyorum. İlk resimdeki domates fidelerim 1 cm kadar uzadılar (en kısa zamanda yeni resimler ekleyeceğim) diğer saksıya ekdiğim biber fidesi de hemen gelişmeye başladı. Ayrıca bu saksıya birkaç adet tohum ektim ve aynı tohumlardan torf içine de ektim ki hangisinin daha önce çimlendiğini gözlemleyebileyim ve renk farklılıkları varsa bunları sizinle paylaşabileyim diye. İşin uzmanı olan arkadaşlar yardımlarınız bizim(amatörler) için çok önemli ama lütfen bilgilerini paylaşırken teknik terimleri biraz yumuşatın ki anlayabilelim. Mesela "Klinoptilolit, (zeolit 1kg. 3x15(NPK), 0.6kg. CaNO3, 0.4kg. MgSO4" bunlardan hiçbişe anlamadım açıkçası anlamam gerektiğini de düşünmüyorum. Ben 3 şey biliyorum "Besin A", "Besin B", "Çeşme suyu"
Bu çerçevede anlayacağımız dilde anlatırsanız çok daha faydalı olur diye düşünüyorum.
Değerli bilgilerini paylaşan tüm doğa dostlarına yemyeşil bir bir dünya diliyorum.
Saygılar

Düzenleyen Özgür Ayata : 15-04-2008 saat 15:01 Neden: imla hatası
Özgür Ayata Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön