Konu: Domates
View Single Post
Eski 10-04-2008, 16:43   #120
seyitcakir
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Sayın Koyu yeşil,

Şimdilik fide oldukları için resilerde gördüğünüz gibi bir tek kapta, güneye bakan bir penceremin iç kısmında duruyorlar. İstanbulda güneş olursa bol bol alıyorlar, her 2-3 günde birde sularını veriyorum. Şu an fideciklerim 3-4 cm boya ulaştılar, 3. yaprakları çıkmakta. Bende hergün sabah akşam onları merakla gözlüyorum..
Bu kadar çok tutacaklarını hiç ummadığım için bir göze 4-5 tohum koymuştum. Ama onlar bana süpriz yapıp, 20 bölmeden 19 unda 3'er-5'er tanesi tutarak fidecik oldular, yaklaşık 60 tanesi tuttu. Bunların bir kısmını malesef öldürerek :=( her bölmede 2 şer tane bıracağım. Sonrada 19 tane bölmedeki fideleri 19 tane 0,5 lt lik geçici kablara aktaracağım. Daha sonrada orada iyice boylandıklarında da tekrar esas 10 lt lik saksılara aktarıp saksı başına tek fide bırakmayı planlıyorum. Bir kısmını da arkaşım istedi ona vereceğim..
Umarım bu cıtlak-chery domateslere 10 litrelik saksılar meyve vermeleri için yeterli olur.
Domateslerle birlikte diktiğim 10 tane ayşekadın fasulye fidelerimi ise 1 lt lik geçici saksılara geçen hafta sonu aktardım. Onlar balkonda büyümeye devam ediyorlar..
Yazın balkonumda 20 tane 10ar lt'lik saksılarda, toplam 200 litre toprak olacak )

Selamlarımla,
Seyit ÇAKIR

seyitcakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön