View Single Post
Eski 08-04-2008, 20:35   #20
Kudret Tezel
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sayın Cem3210,
Geçen gün verdiğiniz bilgilerin degerinden bahsettik fakat Ankaraya gideceğim için pek üstünde duramadık. Şimdi yeniden değerlendirmeye çalışıyorumda teknik olarak bazı veriler gözden geçirdim, ve sormakta fayda olduğunu düşündüm.
Anahtar teslimi seranın 80 000,00 ytl olduğunu söylemişler bu dönüm fiatımı tamamımı,
seranın 7 dönüm olduğunu yazıyorsunuz ve her teknede 4 kök domates diyorsunuz,
500 litrelik 3 adet tank var diyorsunuz ve sıcak günlerde 1 gün serin veya soğuk günlerde 4 gün dayanıyor demişler, kök başına 1300 cc demiştiniz bir teknede 4 kök 4*1300=5200 cc 500+500 =1000litre /5,2 litre =192 tekne =770 kök işte buralarda biraz tetreddütüm var. Bu bilgileri değerlendirmek zorundayız zira profösyonelçe işletilen bir seranın verileri
teknik olarak ışık tutacak bilgiler ama tabiiki mantık süzgecinden geçirip değerlendirmek lazım ,bu degerleri doğrulayıp inceliyelim faydalı olacaktır mutlaka.
Bu bahsi geçen 500 litrelik tankların birini asit tankı olarak düşündüm ama kalsiyum ve magnezyum tanklarıda olabilir nasip olursa bundan sonra sisteme biraz alışalım bizde öyle yapacağız ,yani üç şişetle çalışacagız öyle bile olsa yine doğrulayamıyorum, sizden ricam
bu bilgilerin teyyidi.gerçek değerlere ulaşa bilirsek hepimiz için faydalı olur.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön