View Single Post
Eski 26-02-2008, 14:52   #438
SAHIRE
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
hoşbulduk tekrar

Epeydir foruma bakamadım, yardımcı olanlara çok teşekkürler. Benim gardenyamın üstü, aldığımda tomurcuk kaplıydı, hala da öyle ancak bir açma ibaresi yok, üstelik ne yazık ki yaprak dökmeye de başladı. Saksısı çok küçük her ne kadar demir takviyesi yapsamda herhalde yeterli gelmiyor. Ben de Mart ortası gibi saksıyı değiştireceğim. Demir sülfatı Ankara' da bulamadım. Ancak ibrik şeklinde ambalajı olan bir gübre markasının( Big marka) yaprak sararmayı önleyici toniğini buldum. İçinde yalnız demir çözeltisi var. Sulamada bunu kullanıyorum. Sulama suyuna da bir iki parça limontuzu atmayı ihmal etmiyorum. Bunun dışında kuzeye bakan aydınlık bir ortamda olmasına rağmen ışığın yeterli olmadığı kanaatindeyim.Yapay ışık takviyesine de başladım. Kaloriferin üstüne kapla su koydum, tabi nem için, ancak bundan başka hemen her gün spreyliyorum çünkü evim çok kuru. Bir de sulama rejimi konusunda farklı bilgiler duyuyorum. Toprak sürekli nemli kalacak da deniyor, çok sulamak da zararlı deniyor. Ben de şaşırdım artık 2 günde bir gibi suluyorum.Gerçekten pek nazlı şımarık bir şeymiş Gardenyamın fotoğraflarını da ekliyorum. Tekrar teşekkürler.

Eklenen Resimler

SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön