Konu: Çam (Pinus)
View Single Post
Eski 11-02-2008, 15:20   #16
Bonsibet
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ersyncar Mesajı Göster
ben bonsai sanatına uzak biriyim aslında sadece gözlemlediklerimi yazmak istedim. bence en estetik bonsailer çam olanlar gibi geliyor bana tabi hepsi güzel de. fakat bişi farkettim yabancı sitelerde baktığım bonzailere wayybe die ağzım acık kalırken bu sitede de gördüğüm biçok bonzaiyi evde annemin çiçeklerinden pek ayırt edemedim.yanlış anlamayın kimseyi kırmak **** bilmişlik yapmak istemiorum ama bence genellikle burdaki arkadasların bonzai stilleri ile saksı seçimleri genelde uyumsuz olmuş gibi gelior bana. dediğim gibi ben bu işin uzmanı falan deilim sadece fikrimi söylüyorum. bu arada bonsaisever arkadasın yolladığı çam resmi de çok güzel bi bonzai olucak gibi geldi bana.
hepinize başarılar ve bol şanslar diliyorum.ellerinize sağlık.
ilgi ve bilgi yönünen cok haklısınız gözleminizde Çamin estetikligine katiliyorum sizin gibi,
bir atasözü derki ''Agac yasken egilir'' buradaki yaşlık yani genc olmasidir
bahsettiginiz bitkiler yeni dogmus birer cocuk gibi bonsai sevenin elinde sekillenecek, terbiyelenecek Ali beyin dedigi gibi gün gelecek su sözü edecegiz hep birlikte vaybe bu bilmem kac yıl önce o resmini gördügümüz fidan mi olacak mesela bonsaisever arkadasın yolladığı çam resmi gibi
saygı ve selamlarımla

Bonsibet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön