agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-12-2020, 07:55   #361
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salihcan Mesajı Göster
Ben bu uyarıyı geç gördüm ve uyarıdan sonra adres bilgilerimi ilettim (14.12.2020) . Bu durumda benim taleplerim iptal edilmiş mi oluyor?
Sanırım iptal edilmiş durumda. Çünkü bizler tohumları paketleyip göndermeye başladık bile...

AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2020, 09:17   #362
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Kalabalık poşet gönderenlerin kutu numarasına göre sıralanması faydalı olur. 24 kutu arasındaki dolaşımı azaltır.
Alıntı:
paylaşımcı paketlerinin önceden hazırlanmış, numarası belli, içine hangi poşetlerin konacağı önceden planlanmış kutulara dağıtılması sağlanır. Bunu yapmadan önce de paketteki her bir poşetin barkod numarası okuyucu ile okutulup, paylaşımcının hangi etiketi fiilen gönderdiği de tesbit edilir.
Hala tohum poşetlerini toparlamaya çalışanlar için:

İşin içinde olan kişiler olarak sıralama yapmanın gereksiz olduğunu tekrarlayayım. Barkot okuma işini yapmak sıralamayı bozuyor. Hem barkod okutup hem sıralanmış poşetlerin sırasını bozmamaya çalışmak gereksiz ve yorucu bir angarya olacaktır.

Yani sıralama yapmayın lütfen, biz nasıl olsa bozuyoruz.

Her yıl hemen etkinlik sonrası bunu duyurmak, insanların emeğine saygısızlık olur diye söylemek içimden gelmiyordu. Çünkü o emek zaten verilmişti... Bizim işimize yaramasa da.

Bu yıl henüz vakit varken, tüm açıklığıyla söyleyip rahatladım

Zekoş, sernur, Kenger ve 4 kişi beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2020, 09:29   #363
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi halcur Mesajı Göster
Bende de aynı durum var. Talep 262 kişi geçerli talep 192.

Daha önce ben bu durumun yaşanacağını tahmin ettiğim için inceleme yapmıştım. Bu durumun sebebi kurallara uymamak. Şöyle ki:
1-Eylülden sonra üye olanların talepte bulunması
2-Daha önceden üye olup da 10 mesaj kotasını doldurmayanlar ya da önemsiz/doldurma mesajlar yazanlar.
3-Paylaşımcı olmadığı halde iki yıl üst üste tohum talebinde bulunanlar.
4-Tabi bir de Sayın Zekoş'un dediği gibi hak ettiği talep miktarını aşanlar var.
Bunların hepsinin sebebi de bence okumamak. Kuralları okumuyoruz.

Benim tespitlerim bunlardı. Belki daha farklı sebepler de vardır.

Sayın Sevgi Durul,
Tohum paket sayısı az olanlarda sorun olmaz belki ama çok paket gönderenlerin her bir kutu numarasına ait olan paketleri tek bir büyük poşette birleştirip göndermesi daha iyi olur. Dağıtırken çok kolaylık olur.

346.mesaj/MeyveliTepe

Sayın meeiteine,
Şu an etiketleme işini bitirmeye karar verdim ama etiketleme bittikten sonra göndermeyeceğim. Evde bir süre karantinaya alacağım onları. Sonra göndereceğim. Bence tedbirli olmak lazım. Üç gündür covid pozitif olarak evde karantinadayım ve kimden/neyden bulaştığı konusunda hiçbir fikrim yok. Ne kadar düşünürsen düşüneyim bir sebep bulamıyorum. İnsanlarla muhatap değilim, gezip tozmam, maskemi çıkarmam, sıklıkla elimi yıkarım, kimseyle tokalaşmam, kimseye yaklaşamam(anne-babama dahi) Peki bu mendebur nerden/kimden/neyden bulaştı. Bilmiyorum. Bu nedenle en küçük boşluk bırakmamalıyız. Sonuçta hayatlar söz konusu. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.
Davranışlarınızı doğru buluyorum. Sizin gibi davranıyorum ama markete, pazara gitmek zorundayım. Bir şeylere dokunmak zorundayım. Yaptıklarımız olasılığı azaltmaya yönelik. Tek hatalı veya farketmediğimiz davranışta bulaşabilir.
Solunum yolu ile bulaşma en çok olan. Dokunarak da olabilir. Bu nedenle sık sık el yıkanıyor.
Dezenfekte olup, maskemi takarak işe başlayacağım. Gönderdiğim poşetleri dezenfekte edeceğim. Gelen tohumlara da aynı işlemleri uygulayıp, dışarıda bekleteceğim.
Hasarsız atlatmanız dileğiyle. Hepimize sağlıklı günler.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2020, 11:04   #364
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salihcan Mesajı Göster
Ben bu uyarıyı geç gördüm ve uyarıdan sonra adres bilgilerimi ilettim (14.12.2020) . Bu durumda benim taleplerim iptal edilmiş mi oluyor?
Eski de olsa hiç adres bulunamayanların talepleri iptal edildi. Dolayısıyla sizinki iptal edilmemiş olabilir.

salihcan beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2020, 18:19   #365
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Eski de olsa hiç adres bulunamayanların talepleri iptal edildi. Dolayısıyla sizinki iptal edilmemiş olabilir.
Teşekkürler sayın MeyveliTepe.

salihcan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2020, 21:05   #366
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
İzmir grubuna teşekkürlerimi iletmek, bir de tohumların böceklenmesi ile ilgili önlem olarak mümkünse tohumların soğuk bir yerde bekletilmesi mümkün ise onu rica etmek istiyorum. Geçen yıl göndermek için hazırladığım mısır tohumlarının sadece birkaç gün sıcakta kaldığında böceklendiğine tanık oldum tekrar ayıklayıp göndermem gerekmişti. Bu sebeple tohumları mı son tarihe yakın göndereceğim o tarihe kadar buzdolabında kalacaklar. Özellikle mısır ve fasulye için bu şart gibi.
Durum özetim 50 talebin 29 u geçerli sayılmış, hepsini karşılıyorum ( Bulgar pembesi için 3 kişiye 10 ar tohum ancak paylaşabilirim demiştim, tohumlar gözüme çok az görünmüştü ama sayınca o kadar da az değilmiş, 6 kişiye 20 şer tohum paketledim) . Umarım hepsi de verimli tohumlar olur. Sağlıklı ve güzel bir yıl diliyorum.

meeteine, OSMAN45, TCM ve 4 kişi beğendi.
Meraklıdr Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-12-2020, 09:50   #367
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2013
Kargomu dün teslim ettim ancak yurt içi için verdiğim kargo ücretine çok üzüldüm. 32 TL çok ufak bir kutu için inanılmaz fazla bir tutar. Çok daha yararlı işler yapılabilir bu ücretlerin toplamında.
Yaşadığım şehir içinde sanırım talepte bulunacağım önümüzde ki yıl bir aksilik olmazsa. Hem daha samimi olacağını düşünüyorum. Hatta covid belası azalırsa ankara buluşma etkinliği bile düzenleyebiliriz. Sayımız oldukça fazla

bilenyum Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-12-2020, 17:04   #368
agaclar.net

malina's Avatar

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...2021/44524.htm

Bu başlığa gönderdiğinizi yazıyorsunuz değil mi?

bilenyum beğendi.
Eski 17-12-2020, 17:06   #369
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
yurt içi için verdiğim kargo ücretine çok üzüldüm. 32 TL çok ufak bir kutu için inanılmaz fazla bir tutar
PTT kargo en çok 20 TL falan alırdı...

Eski 17-12-2020, 17:50   #370
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Merhaba.
Oturak erkenci fasulyeyi talebe yetiştirmek için çok az koymak zorunda kaldım poşetlere. Eğer süre tanirsaniz Ankara'dan annemden biraz daha toplamasını isteyebilirim. Ne kadar süremiz var yollamak için?

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-12-2020, 19:10   #371
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Tohum paketleme sırasında yaptığım bir hatayı paylaşmak istiyorum.

Tohumları paketleyeli çok oldu. Kendimce ortalama bir miktar belirledim. Örnek: acur 10 tohum biber türleri genel olarak 20-30 arası gibi. Fakat toplam talep ile geçerli talep arasında ciddi fark oluştu. (Bu konuyu daha öncede belirttim. Hatırlayan olur belki. Hak etmediği halde tohum talebinde bulunanlar var.)
Bu durumda elimde birkaç tohum grubunda fazlalık tohum oluştu. İhtiyaç fazlası paketleri boşaltıp üyelere gidecek kilitli poşetlere aktarmaya karar verdim. Sorun da burada oluştu. Birbirine çok benzedikleri için bazı uzun salatalık paketlerine acur tohumu koymuş olabilirim. Bu günler biraz dalgınım, dikkatim dağınık. Kusura bakmayın.

Fideleme aşamasında birbirinden ayırt edebilirsiniz ama yine de karışık istemem derseniz uzun salatalık poşetlerini çıkarabilirim.

nazlı06 beğendi.
halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-12-2020, 20:20   #372
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
PTT kargo en çok 20 TL falan alırdı...
Aras Kargo o adrese teslimimiz yok, şubeden alabilir deyince PTT kargoyla gönderdim. PTT Kargo 16 TL tuttu. Yaklaşık 25 cm'lik bir kutu.

sakagun Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2020, 06:24   #373
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incirli Mesajı Göster
Merhaba.
Oturak erkenci fasulyeyi talebe yetiştirmek için çok az koymak zorunda kaldım poşetlere. Eğer süre tanirsaniz Ankara'dan annemden biraz daha toplamasını isteyebilirim. Ne kadar süremiz var yollamak için?
4.3 Etkinlik Takvimi
Paylaşımcıların başlık açarak tohum tanıtımına başlaması ... 29 Eylül 2020
Taleplerin başlaması ... 29 Eylül 2020
Talep edenlerin kargo adreslerini LojistikMerkezi'ne özel mesaj ile göndermesi ... Hemen
Taleplerin veri tabanında toplanıp işlenerek paylaşımcıları bilgilendirme başlangıcı ... Ekim sonu (her ay sonu tekrarlanacak)
Taleplerin tamamlanması ... Aralık 2020 İlk hafta (dikkat ! bazı paylaşımcılar lojistik nedenlerle paylaştığı tohumlar için daha erken bir tarih belirleyebilirler)
Paylaşımcılar için tohum poşetleme etiketlerinin hazırlanması ve yayınlanması ... Aralık 2020 İkinci hafta
Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Aralık 2020 Üçüncü hafta
Lojistik merkezinde gelen tohumların tasnif, ayrım ve talep edenlere göre zarflanması ... Ocak 2021 ikinci hafta
Talep edenlere ait zarfların kargoya verilmesi ... Ocak 2021 son hafta

Çimlenme sorunu olursa az tohum sorun yaratabilir. Kolaylıklar diliyorum.

incirli beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-12-2020, 07:14   #374
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Arşivleme, tohum dünyasında oldukça nadir görünen bir iş, iyi ki yapıyorsunuz. Herkesin emeklerine sağlık. Sevgiler..

Alıntı:
Merak edenler için Lojistik Merkezinde yürüyen tasnif sürecini kısaca özetliyeyim.

Öncelikle sürecin planlamasından başlamak gerek.

Geçerli talepleri tesbit ettikten sonra, öncelikle her bir talep kaydına bir seri numarası verilir. Bu seri numarası etiketlerde hem barkod hem de hemen altında görünen numaradır. Her bir seri numarasının talep kayıtlarında bir karşılığı var. (örn: 5 yıl öncesine ait bir seri numarasının hangi paylaşımcının paylaştığı hangi tohumun kimin talebi olduğunu, bunun karşılanıp karşılanmamış olduğunu söyleyebilirim)

Tasnif sürecinin hatasız ve yönetilebilir şekilde yürüyebilmesi için, toplam geçerli talep sayısı, talepte bulunan farklı kişi sayısına göre, açılan paylaşımcı paketlerinin önceden hazırlanmış, numarası belli, içine hangi poşetlerin konacağı önceden planlanmış kutulara dağıtılması sağlanır. Bunu yapmadan önce de paketteki her bir poşetin barkod numarası okuyucu ile okutulup, paylaşımcının hangi etiketi fiilen gönderdiği de tesbit edilir.

Kutu planlamasında, her bir kutuya ortalama 4-5 talep edene ait poşetlerin konması gözetilir. Planlama yapılırken, kullanıcı adı aynı harf ile başlayan iki talepçinin poşetlerine mutlaka farklı kutu numaraları verilir. Her bir kutuda ortalama 200-300 arası poşet konması da planlama yapılırken gözetilir.

Buradaki amaç, tasnif işini yönetilebilir durumda tutmak ve hata olasılığını azaltmaktır.

örneğin, halcur ve hcorak, binlerce poşetin ayrıştırılması sırasında kolayca karıştırılabilecek kullanıcı isimleridir. Bu iki kullanıcıya ait etiketlerin mutlaka farklı kutulara yönlendirilmesi gerekir.

Paylaşımcılardan gelen tüm paketler birer birer açılıp, içindeki tüm poşetler kayda alındıktan sonra kutu numaralarına göre kutulara dağıtıldığında, tüm tohum poşetleri (bu etkinlik için) 24 adet kutuya dağıtılmış, her bir kutuda sadece 4-5 talep edene ait poşetler dağıtılmış olunur.

Sonraki aşamada, her bir kutu teker teker, önceden hazırlanmış (adresleri yapıştırılmış) zarflara dağıtılır. Bu noktada, ele alınan bir kutuda sadece 4-5 kişiye ait poşetlerin olduğunu ve dolayısıyla sadece 4-5 adet zarfa dağıtılacağını belirtmek gerekir.

Bir kutu bittiğinde o kutuda poşetleri bulunan 4-5 talep edene ait poşetlerin zarflarına konması da bitmiş olur. Zarflar, ağızları yapıştırılmaksızın o kutunun içine konur ve bir sonraki kutuya geçilir.

Tohumların önce kutulara dağıtılması, sonradan da kutulardan zarflara dağıtılması sürecin kalbini oluşturuyor.

Bu yüzden kutu sayısı, hangi kutuya kimlere ait poşetlerin konacağı, her bir kutudaki talep eden sayısı ve o kutudaki beklenen poşet sayısı çok önem kazanıyor. Bu işin problemsiz yürümesi için pek çok liste, kontrol listesi vb. önceden hazırlanarak lojistik merkezine gönderiliyor.

Tüm kutular bu şekilde bittikten sonra (ki bu yıl için 24 adet kutu ve 124 adet zarf, 4000'den fazla poşet var), kutularda ağızları açık olarak bekleyen, üzerlerine adres etiketleri önceden yapıştırılmış zarflarda bir dizi son kontrol yapılır. Okutulan barkod kayıtları da veritabanında talep kayıtlarıyla eşlenir. Herhangi bir problem görülmez ise zarflar kapatılır ve kargoya verilir.

malina ve devrann beğendi.
pupa.baski Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-12-2020, 22:56   #375
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2019
Tohum talebikabul görenlerin listesi aylaşılsa iyi olacak.Anlaşılan çogu kişi talep ettikleri tohuma ulaşamayacak.
En azından kim kargo bekleyecek belli olur.

Tohum talebi olumsuz olanlar ona göre arayışa geçer.

Resimler geldikçe ortaya konan emek takdire şayan.Tohum talepleri olumluolan kişiler heyecanlanmaya başlamıştır.

TCM beğendi.
lime&mint Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-12-2020, 07:13   #376
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Benden BUENA MULATA biber talep edip onaylanan 15 arkadaş için duyuru;
Biberlerin toplu halde olması ve çapraz tozlaşma ihtimali olmasına rağmen en sevdiğimiz biberlerden olması ve başka paylaşan olmaması sebebiyle tohumları sizle paylaşmış ve bunu da belirtmiştim.

Geçen sen tohum dağıttığım bir çiftçinin kızı sağolsun bu biberin tohumlarından ayırmış ve babasıyla bana göndermiş. Babası öyle dedi en azından Önceki gün tesadüfen kızın annesi geldi ve ben de mor biber tohumları için teşekkür ettim. Onlar da bana gönderdikleri tohumun salçalık iri kırmızı biber olduğunu söyledi. Oysa ben onların tohumlarının çaprazlaşma olasılığının daha düşük olması sebebiyle bendeki tohumlarla karıştırarak sizlerin poşetlerine koymuştum.

Kendime ayırdığım buena mulata tohumlarından herkese 20 şer adet tohum koydum ayrı poşetlere, üzerinde KESİN BUENA MULATA diye yazıyor ve bu poşetleri katlayarak karışık poşetlerin içerisine ekledim tekrar.

Şimdi buena mulata yazan poşetinizin içerisinde; buena mulata tohumu+kırmızı salçalık biber (bunlar kızarmadan önce yeşilken kahvaltıda mükemmel oluyor çatır çutur) karışık halde var ve yine bu poşetin içerisinden sadece buena mulataların olduğu bir matruşka poşet daha çıkacak ona göre.
Sonra vay efendim bu ne biçim buena el kadar demeyin.

Okuyan arkadaşlar beğenirse kalanlara özel mesaj yazarım.

Malina
orucoğlu
ceydoruk
Resulgur
Ömer Bey
balance
pupa.baski
şehirliköylü
Duru
halcur
betülduman
hanifeceliktas
Şeftali çiçeği
bbeyzayavas
gastroplants

Kalan dört arkadaşa (ceydoruk ; balance ; bbeyzayavas ; gastroplants) özel mesaj ile bilgilendirme yapılmıştır. 02.01.2021...

Düzenleyen TCM : 02-01-2021 saat 11:48 Neden: Renklendirme
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-12-2020, 08:56   #377
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
kendi kesin taleplerimizi göerbildiğimiz bir bölüm vardı.Bu yıl da var mı?Ulaşabiliyor muyuz?

i.sunaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-12-2020, 14:54   #378
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2017
Merhaba,
Onaylanan tohum taleplerimizi nereden görebiliyoruz?

kadirkcbyk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-12-2020, 09:38   #379
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-03-2020
etkinlik başladı mı ?

burak-lemon Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-12-2020, 09:41   #380
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-03-2020
yine hüsran

Alıntı:
Etkinliğin tohum tanıtım ve talep süreci tamamlanmıştır.

Saat 00:00'dan sonra yapılan talepler geçerli sayılmayacaktır.

Paylaşımcı arkadaşlardan e-posta adresini göndermemiş olan varsa acilen göndermelerini,

Talep edenlerden de kargo adreslerini göndermemiş olanlar varsa acilen göndermelerini,

rica ediyoruz.
Hastalık filan derken boşladım. Yine kaçırdım etkinliği

mutlu_inan beğendi.
burak-lemon Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 12:11   #381
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Biberlerin toplu halde olması ve çapraz tozlaşma ihtimali olmasına rağmen en sevdiğimiz biberlerden olması ve başka paylaşan olmaması sebebiyle tohumları sizle paylaşmış ve bunu da belirtmiştim.

Geçen sen tohum dağıttığım bir çiftçinin kızı sağolsun bu biberin tohumlarından ayırmış ve babasıyla bana göndermiş. Babası öyle dedi en azından Önceki gün tesadüfen kızın annesi geldi ve ben de mor biber tohumları için teşekkür ettim. Onlar da bana gönderdikleri tohumun salçalık iri kırmızı biber olduğunu söyledi. Oysa ben onların tohumlarının çaprazlaşma olasılığının daha düşük olması sebebiyle bendeki tohumlarla karıştırarak sizlerin poşetlerine koymuştum.

Kendime ayırdığım buena mulata tohumlarından herkese 20 şer adet tohum koydum ayrı poşetlere, üzerinde KESİN BUENA MULATA diye yazıyor ve bu poşetleri katlayarak karışık poşetlerin içerisine ekledim tekrar.

Şimdi buena mulata yazan poşetinizin içerisinde; buena mulata tohumu+kırmızı salçalık biber (bunlar kızarmadan önce yeşilken kahvaltıda mükemmel oluyor çatır çutur) karışık halde var ve yine bu poşetin içerisinden sadece buena mulataların olduğu bir matruşka poşet daha çıkacak ona göre.

Malina
orucoğlu
ceydoruk
Resulgur
Ömer Bey
balance
pupa.baski
şehirliköylü
Duru
halcur
betülduman
hanifeceliktas
Şeftali çiçeği
bbeyzayavas
gastroplants
Sevgili TCM , Buena mulata dağıtım listesinde adımı göremediğim için depresyondayım, tam olarak sorunu bilmiyorum ama istekte bulunmuştum. Benden talep edilenlerin sayısına bakarak hakkım olandan fazla istekte mi bulundum acaba ? Biliyorsunuz buena mulatanın bu sene paylaşılması için ricacı olan kişiyim. Eğer sayı nedeni ile mahrum bırakıldı isem başka bir tohuma aktarılması için ricacı olabilirmiyim, kolaylıkları diliyorum

nazlı06 ve TCM beğendi.
Eski 25-12-2020, 12:34   #382
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Merhaba tohumları hazırladım kargoya verceğim ancak bu süreçte yoğunlukan soramadım bana gelen mailde sadece tohum talep edenlerin listesi görünmektedir. kutu listesi görünmüyor geçen sene ikisi gelmişti o nedenle kutu olarak kendim yazsam sorun teşkil eder mi?

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 12:39   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
Merhaba tohumları hazırladım kargoya verceğim ancak bu süreçte yoğunlukan soramadım bana gelen mailde sadece tohum talep edenlerin listesi görünmektedir. kutu listesi görünmüyor geçen sene ikisi gelmişti o nedenle kutu olarak kendim yazsam sorun teşkil eder mi?
Merhabalar. Kutu bazlı gruplamanın bize pek faydası yok. Hatta bazen matruşka misali içiçe poşetleri açmak ekstra zaman kaybettiriyor

Kenger Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 12:44   #384
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Sevgili TCM , Buena mulata dağıtım listesinde adımı göremediğim için depresyondayım, tam olarak sorunu bilmiyorum ama istekte bulunmuştum. Benden talep edilenlerin sayısına bakarak hakkım olandan fazla istekte mi bulundum acaba ? Biliyorsunuz buena mulatanın bu sene paylaşılması için ricacı olan kişiyim. Eğer sayı nedeni ile mahrum bırakıldı isem başka bir tohuma aktarılması için ricacı olabilirmiyim, kolaylıkları diliyorum
Sn. Meraklıdr,
Sizi bulmuşken sorayım
Tohumlarınızı gönderdiniz mi ?

Meraklıdr beğendi.
Eski 25-12-2020, 12:49   #385
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Benim de dikkatimden kaçmış, yoksa yönetimle görüşür ilave barkod hazırlardık ancak ben tohumları gönderdim. Tohumları halen göndermeyen arkadaşlardan elinde buena mulata olan var ise ve müsait ise size gönderebilir, , çünkü dediğiniz gibi olayı başlatan sizdiniz. En kötü ihtimal ekim zamanı hatırlatın bir şekilde gönderirim size.

Eski 25-12-2020, 12:52   #386
Ağaç Dostu

Alıntı:
Benim de dikkatimden kaçmış, yoksa yönetimle görüşür ilave barkod hazırlardık ancak ben tohumları gönderdim. Tohumları halen göndermeyen arkadaşlardan elinde buena mulata olan var ise size özel göndersin, çünkü dediğiniz gibi olayı başlatan sizdiniz. En kötü ihtimal ekim zamanı hatırlatın bir şekilde gönderirim size.
Ya da biz, gözümüze kestirdiğimiz poşetlerden tırtıklayıp yeni bir poşet hazırlarız Sn. Meraklıdr'ye...

malina, sernur, TCM ve 2 kişi beğendi.
Eski 25-12-2020, 13:34   #387
Ağaçsever

Alıntı:
Benim de dikkatimden kaçmış, yoksa yönetimle görüşür ilave barkod hazırlardık ancak ben tohumları gönderdim. Tohumları halen göndermeyen arkadaşlardan elinde buena mulata olan var ise ve müsait ise size gönderebilir, , çünkü dediğiniz gibi olayı başlatan sizdiniz. En kötü ihtimal ekim zamanı hatırlatın bir şekilde gönderirim size.

Ya da biz, gözümüze kestirdiğimiz poşetlerden tırtıklayıp yeni bir poşet hazırlarız Sn. Meraklıdr'ye...
Bugün 14:49

Her ikinize de çok çok teşekkür ediyorum. Sevgili Kenger eğer söylediğinizi yapma şansınız olur ise TCM yi bir daha yormamış oluruz. Umarım paylaşabilecek kadar tohum vardır. Ve diğer sorunuza cevaben malesef göndermedim pazartesi günü göndereceğim umarım çok gecikmemişimdir (özellikle bu haftanın sonuna doğru göndermeyi düşünmüştüm -mısır tohumlarının böceklenmesinden korktuğum için-ama pazartesiye kaldı ).

Eski 25-12-2020, 16:16   #388
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Onu diyecektim ama, 'yok daha neler' dersiniz diye

Ömürler görün o zaman.

Eski 25-12-2020, 16:36   #389
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:

Malina
orucoğlu
ceydoruk
Resulgur
Ömer Bey
balance
pupa.baski
şehirliköylü
Duru
halcur
betülduman
hanifeceliktas
Şeftali çiçeği
bbeyzayavas
gastroplants
Sayın TCM,
Sayın Resulgur'un rengi bizden farklı. Tercih alıyorsanız ben mavi renk isteyecektim.

Eski 25-12-2020, 16:39   #390
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Sayın Kenger,
Birden fazla poşeti açıp uğraşmayın. Sayın TCM yirmişer adet tohum göndermiş. Benim poşettekini ikiye bölün. 10 bana 10 Sn.Meraklıdr'ye Çimlenme sorunu olmazsa ikimize de yeter.

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024