agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)
(https)

Beğeni Düzeni31Beğeniler
  • 3 Gönderen mutlu_inan
  • 21 Gönderen mutlu_inan
  • 7 Gönderen mutlu_inan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-10-2019, 15:34   #1
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2015
mutlu_inan

Etkinlikte paylaşacağım tohumlar;

1. Domates (yerli-hala)(aziztoprak)

2. Jalapeno Biber

3. Köy Domatesi

Not: Katılım ne kadar tahmin edemediğim için 18 er paket hazırladım, umarım yeterli olur.

Dikkat! çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklamayın...

Lütfen Etkinlik Prensiplerini okuduğunuzdan emin olunuz.

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adreslerini "LojistikMerkezi"ne özel mesaj ile gönderdiğinizden emin olunuz.

Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

ilk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

bynpol, Ulash44 ve Betgam40 beğendi.
mutlu_inan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2019, 09:42   #2
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Jalapeno biber

Name:  jalapeno.jpg
Views: 519
Size:  60.4 KB

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Biber, Capsicum annuum
Tohum çeşit adı: Jalapeno Biber
Tohum kaç yıldır sizdedir: 1
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Eskişehir
Tohumun kökeni: Douglas Fir Geleneksel ve Doğal Domates Sebze ve Meyve Tohumları
Tohumun geldiği yer: (meminaydın) Konya
Kullanılan gübreler: Hayvan gübresi, Kompos, az miktarda çiçek coşturan gübresi.
Kullanılan ilaçlar: Yok
Hasat yıl ve ayı: Eylül 2019
Yetistirme zorlugu derecesi: Kolay
Bitkiye özel izolasyon uygulaması: Diğer biberlerle arasında 30-35 metre mesafe bırakıldı
Bitki tipi ve gelişim durumu: 50 cm civarı boylanıyor.
Not: İlk kez paylaşım etkinliğinde bulunduğumdan ne kadar talep gelebileceği hakkında hiç ön görüm yok, ben 18 paket hazırladım umarım yeteli olur..

Eski 21-10-2019, 10:24   #3
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Hala Domates

Name:  hala-dom.jpg
Views: 539
Size:  22.0 KB

Bitki türü: sebze
Bitki ömrü: tek yıllık
Tohum Türü: domates
Tohum çeşit adı: yerli (hala domates) (isim sahibi sayın aziztoprak)
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 1 yıldır.
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Eskişehir
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Yalova/Altınova (aziztoprak'dan)
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: sn aziz toprak; bilemiyorum yazmış, ben en az 25 m mesafe bıraktım başka domateslerle arasında.
Tohumu ilk paylaşan: 3 yıl önce halamdan almıştım. Muhtemelen Sivas köyden geldiğini zannediyorum (demiş sayın aziztoprak yıl 2018 de)
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Hayvan gübresi, Kompos, az miktarda çiçek coşturan gübresi.
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): Kullanılmadı.
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması: 25 metre civarı başka bir domates bitkisi yoktu.
Hasat yıl ve ayı: 2019, Ağustos
Bitki tipi ve gelişim durumu: Oturak, verimli, 1 metre kadar uzuyor, ben destek çubuğu kullanmadım ama domatesler olmaya başlayınca taşıyamadı ve gövdeden ikiye bölünmeler oldu..
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: orta iri,
Yetiştirme özellikleri: Tohumdan fideye, fideden toprağa, kolay gelişen, verimli. İple bağlama güzel yapılmalı. Meyveler ağır olduğundan dallar kırılabiliyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Şubat-Mart viyole, Mayıs fide olarak toprağa (iklime göre değişebilir)
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama vb.): gerek yok
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri: yanmış çiftlik gübresi iyi olur, su gereksinimi çok değil.
İklim gereksinimleri: Eskişehir'de güzel gelişti.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tam olgunlaştığında, yumuşamaya başlayınca alınabilir.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024