agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni3632Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-12-2013, 09:12   #511
Ağaç Dostu

eceyıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2013
[QUOTE=tkorkunckaya;1230011]Gözünüz aydın Sayın eceyıldız. Maalesef biz tahmin ettğimiz gibi Yurtiçi ile acente olarak çalışan şubenin azizliğine uğradık yine. Bu üçüncü oluyor. Eve geldik bulamadık diyorlar arayınca, ama kağıt falan yok.

Bende de durum farkıl değil emin olunki ne zaman yurtiçi kargoyla kargom gelse bir sorun oluyor ya adresi bulamıyorlar(mış) ya başka ilçedeki Atatürk cad.sine götürüyorlar. Yok efendim İnönü mahallesinden Arsuzda da varmışta daha ne sayayım haa en klasiği de zili çaldık evde yoktunuz oysa kargo geleceğini bildiğimden evden dışarı çıkmıyorum. En sinir bozucusu ise de ben kargo takip numarasından takip etmesem hala bekliyor olacağım gibi onlar anında iade işlemini başlatıyorlar. Bence de başka kargo şirketleri ile anlaşmaya çalışılması Ptt kargo yavaş ama hiç sorunsuz geliyor bunu da belirtmek istedim.

pria ve yeşilkolik beğendi.
eceyıldız Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-12-2013, 10:02   #512
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Sn Eceyıldız Lojistikmerkezinin yazdıgı adres farklı onların yazdıgı bende kendim gitmesem alamayacaktım getiremeyiz adres yanlış dediler. Al birini vur digerine. iki yerden hoya çeligi geldi 7. gün alabildim. 4 gün aramadıgımız yer kalmadı. mail attık şikayet için yagmur yagıyor dagıtım olmaz dediler.****** benim hoyaların bir kısmı hiç iyi deyil şu anda. (

eceyıldız beğendi.
yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-12-2013, 10:20   #513
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Chocolate Cherry domates tohumum da çimlenme testini geçti. Bir tane ekmiştim o da çimlendi. Bir tane tohumla çimlenme testi yapılmaz biliyorum ama kış günü bitkinin çok fazla şansı olmadığı için bir kaç tane çimlendirerek diğerlerinin de canına mal olmamak için bir tane ekmiştim.

Name:  DSCF8563.jpg
Views: 702
Size:  40.4 KB

Lemony ve mikrop domatesleri de test etmek için birer tane ekmiştim ancak çimlendikten iki gün sonra gece pencere kenarında unuttuğum için soğuk vurmuş ve ölmüşlerdi.

Yani onlar da çimlendi ama ihmale kurban gittiler.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-12-2013, 14:08   #514
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Var mı bir gelişme?
Cumartesi tekrar gittim adaşım getirmemişti aradılar babası küfür etti kahvedeymiş gidin evden alın dedi.
Kargocu evden aldıracağını söyledi, ben de haber verin dedim çıktım eve geldim. Akşam üzeri aradılar kargomu getirdiklerini söylediler. Pazartesi alabileceğimi söyledim.
Yarın gidip bakacağım iş çıkışı, inşallah tohumları eksiltmemişlerdir. Yarın akşam bilgilendiririm sizleri.
Zaten yurtiçi kargoya gönderi yapmıyordum bir daha da hiç yapmam.

malbman, pria, ciroz ve 6 kişi beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-12-2013, 14:10   #515
Moderatör

h_dogan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeşilkolik Mesajı Göster
Sn Eceyıldız Lojistikmerkezinin yazdıgı adres farklı onların yazdıgı bende kendim gitmesem alamayacaktım getiremeyiz adres yanlış dediler. Al birini vur digerine. iki yerden hoya çeligi geldi 7. gün alabildim. 4 gün aramadıgımız yer kalmadı. mail attık şikayet için yagmur yagıyor dagıtım olmaz dediler.****** benim hoyaların bir kısmı hiç iyi deyil şu anda. (
Bendeki durumun aynısı sizinki de.

Eski 15-12-2013, 14:23   #516
Ağaç Dostu

eceyıldız's Avatar

Anladığım kadarıyla yurtiçi kargodan herkes nasibini almış o zaman yapılacak tek şey protesto edip birdaha yurtiçi kargo ile hiçbirşey yollamamak ve tanıdıklarımza kargo göndereceklere bunu söylemek bu benim için sondu bir daha asla yurtiçi kargonun mağduru olmayacağım.

pria ve loveforlife beğendi.
Eski 15-12-2013, 18:47   #517
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Birde yurtiçi kargoyla ilgili ben bir sorun yaşamadım.Eşimin iş yeri sürekli onlarla çalıştığı için iş yeri adresini vermiştim.

eceyıldız beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2013, 10:42   #518
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yasin Aksoy Mesajı Göster
Önerileriniz : Paylaşılan tohumları talep eden üyelerimiz için bilgilendirme yapılması lazım diye düşünüyorum. Saklama koşulları, filizlendirme ve dikim zamanları, filizlendirmede ve dikimde yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler. Toprak türü kullanılan gübreler, hangileri kullanılmalı gibi ...
Aksi taktirde benim gibi filizlendirme işini çok da bilmeyen üyelerin alacağı verim düşecektir. Hatta bunun için ayrı bir başlık bile açılabilir. Örneğin minyatür sera yapımı paylaşılabilir bu başlıkta. Gerçi gübreler paylaşımda yazıldı ama daha ince bilgiler verilirse verim çok artacaktır. örneğin ben şu an +8 derecede saklıyorum tohumlarımı. Bir zarar gelir mi?
Aradığınız tüm soruların cevaplarını örneğini verdiğim aşağıdaki birkaç başlıkta bulabilirsiniz.

Tohumdan üretme hakkında sorular, cevaplar
Tohumlarının Ekim Öncesi Tabi Oldukları Ön İşlemler
Tohum çimlendirme hakkında öğrenmek istedikleriniz

Domates Yetiştirme
Biber
Patlıcan Yetiştiriciliği

Bunların dışında birçok bilgiyi forumumuzda bulabilirsiniz. Ana sayfada arama yapmanız yeterlidir.

heyyamola, pria, ciroz ve 6 kişi beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2013, 11:07   #519
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Tohum listelerim

Eklenen Resimler

Eski 16-12-2013, 17:38   #520
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Bu arada resim yüklemeyi öğrendim ya gelişimleri paylaşıp duruyorum.Gitti gidiyordan verdiğim seramın resmi.11 yaşındaki kızım kurulumunu yaptı.Dış naylonu biraz zor geçti.Onun haricinde ürün güzel (79 tl)Sayın Pria dan gelen manolya tohumlarına uyguladığım işlemleri de manolya sayfasında paylaştım.

Eklenen Resimler

Eski 18-12-2013, 12:30   #521
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Arkadaşlar sizlerden tohum talep etmiştim talebime karşılık sizlerde bana tohum göndermişsiniz sizlere teşekkür ederim.

ben tohumlarıma ulaşamadım çünkü yurtiçi kargonun servis aracı soyulmuş ve ben tohumlarımı alamadım.

tekrar benim tohum alma şansım varsa ikinci kez sizlerden tohum rica ediyorum.YARDIM EDİN LÜTFEN!

eceyıldız beğendi.
ayred Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 12:44   #522
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Öncelikle geçmiş olsun.

Bu etkinlikten artan bazı tohumlarımdan ve tarafıma iade edileceği sözü verilen 2012 Etkinliğinden artan tohumlarımdan, verilen söz tutulup iade edilirse, size gönderebilirim.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 12:59   #523
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Lojistik merkezi durumu kargo şirketinden soruşturacak. Tohumlar gerçekten çalınmış ve bulamıyorlar ise, benden talep etmiş olduklarınızı tekrar hazırlayıp gönderebilirim, ancak herhangi bir yerleşim merkezinden epey uzakta olduğum için çok acele etmemelisiniz.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 13:03   #524
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
geçmiş olsun büyük talihsizlik

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 13:08   #525
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Geçmiş olsun..Olağan durumlar.

eceyıldız beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 13:11   #526
Moderatör

h_dogan's Avatar

Büyük geçmiş olsun. Birçok kişi (ben de dahil) bazı sorunlar yaşadık ama sizinkisi en kötüsü sanırım.

Eski 18-12-2013, 14:02   #527
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Sağlık olsun .

eceyıldız beğendi.
olcim Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 16:21   #528
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Geçmiş olsun

eceyıldız beğendi.
pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 19:13   #529
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Benden talep etmiş olduğunuz var ise ben de gönderebilirim.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 19:43   #530
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Geçmiş olsun.. Hiçbir sorun yaşamadan kargomu aldım. insanların başına neler geldi neler.. şanslıymışım meğer.

hira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-12-2013, 20:19   #531
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Galeri: 37
Ben de tekrar gönderebilirim.

heyyamola Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 07:12   #532
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Üzücü ve üzücü olduğu kadar da sinir bozucu bir durum yaşamışsınız, sağlık olsun, elbette bende benden talep etmiş olduğunuz siyah inci ve twilight süs biberi tohumlarından kendim için ayırdığım miktarın bir kısmını seve seve gönderirim. Geçmiş olsun...

pares ve eceyıldız beğendi.
Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 08:58   #533
Ağaç Dostu

eceyıldız's Avatar

Geçmiş olsun. Evet bir çoğumuz yurtiçi kargonun sayesinde sorun yaşadı ama sizinki gerçekten en üzücü ve kötüsü olmuş.

Eski 19-12-2013, 16:48   #534
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Değerli üyeler,

Evvelce yayınlanan tohum talepleri ve paylaşılan tohumlara ait tablolara, Fiilen Dağıtılan Tohumlar ve Fiilen Karşılanan Talepler tabloları eklenmiştir.

Tablolara bu link ile erişilebilir.

Kargo problemleri sebebiyle yerine ulaşmayarak geri dönen dört kargo, ilgili üyeler ile haberleşilerek kendilerine tekrar gönderilmiştir.

Kargoda çalındığı bildirilen tek bir zarf, sadece benden (Meyvelitepe) yapılmış talepleri içermekteydi. Söz konusu talepleri karşılayacak kadar tohum elimde mevcut olup, bir kaç gün içinde yeniden hazırlayarak doğrudan kendisine göndereceğim.

7-8 kadar üyemize gönderilen tohum zarflarının teslim edilecek şubede teslim edilmeyip bekletildiği, alıcıya haber verilmediği (ki geri dönenlerden üçü bu durumdadır),

2 üyemizin zarflarının ise kargo şirketinin kayıtlarında aynı isimdeki başka kişilerin adreslerine gönderildiği bu sebeple problemler ve gecikmeler yaşandığı tesbit edilmiştir.

Bu problemleri tekrarını önlemek maksadıyla kargo şirketinin genel müdürlüğüne bir yazı ile bildireceğiz.

Böylelikle talebe göre tohum toplama esasına dayalı yürütülen etkinlikte hedeflenen başarıya tam olarak ulaşılmış, geride hiç tohum kalmadan 4456 tohum paketi toprakla buluşmak üzerine sahiplerine ulaştırılmış olacaktır.

Süreçte, fedakarca tohum paylaşan ve bunlardan talepte bulunan değerli üyelerimize bir daha teşekkür ederim.

Etkinliğin prensiplerinin belirlenmesi, planlaması Nisan-Mayıs aylarında tüm agaclar.net moderasyon grubunca ortaklaşa yapılmıştır. Son derece farklı, tohumların tamamının dağıtılmasını, kısıtlamaların değil özgürlüklerin hakim olduğu, her türlü hesabın hiç tereddütsüz verilebileceği, kuşkusuz şeffaf, kişisel tasarruflardan uzak bir etkinlik tasarlanmak istendi, ve sanırım başarıldı.

Etkinlik prensiplerinde anlatılan rollerden Kayıt Merkezi rolünü ben üstlendim. Etkinliğe ait her türlü kayıt elimizde mevcuttur ve kişisel bilgiler dışında saklanacaktır.

Lojistik Merkezi rolünü sn.Ciroz oynamıştır. Zor bir görevin altından fedakarca ve samimiyetle kalkmış olduğundan dolayı kendisini kutlar ve teşekkür ederim.

Dağıtılmış olan tohumların herkese hayırlı olmasını, güle güle, keyifle büyütmelerini diliyorum.

Saygılarımla

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 17:48   #535
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Ben de ilginiz ve titiz çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Eski 19-12-2013, 19:20   #536
Ağaç Dostu

ciroz's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Böyle bir ekibin parçası olmaktan son derece mutlu olduğumu bir kez daha söylemek isterim.

Bana düşen rolde, moderasyon grubunun ve Sn MeyveliTepe' nin verdiği destek ve güvene, itina ile tohum tanıtım sayfalarını ve poşetlerini hazırlayan paylaşımcılara, tohumlarını aldığında "çocuklar gibi" sevinen, yetiştirip tekrar paylaşıma sokarak gelecek kuşaklara kazandıracak katılımcılara da kendi adıma ayrıca teşekkür ederim.

Takasa katılan katılmayan tüm agaclar.net ailesine bol ürünlü ve sağlıklı sezonlar diliyorum.

ciroz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 20:40   #537
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
O halde toprakla tohumun ilk buluşma resmi benden gelsin.

Name:  1.jpg
Views: 708
Size:  58.4 KB

Name:  3.jpg
Views: 726
Size:  49.6 KB

Sayın MeyveliTepe'nin göndermiş olduğu Sarımsak Otu ve Frenk Soğanı tohumları toprakla buluşup, mutfağımızdaki yerini aldı. Koparıp koparıp yiyeceğiz yanındaki roka ve tere otunu yediğimiz gibi.

malbman, pria, Andora ve 8 kişi beğendi.
oz26 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 21:40   #538
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oz26 Mesajı Göster
O halde toprakla tohumun ilk buluşma resmi benden gelsin.

Eklenti 461196

Eklenti 461197

Sayın MeyveliTepe'nin göndermiş olduğu Sarımsak Otu ve Frenk Soğanı tohumları toprakla buluşup, mutfağımızdaki yerini aldı. Koparıp koparıp yiyeceğiz yanındaki roka ve tere otunu yediğimiz gibi.
Maşallah çok güzel yetişmişler rokalarınız.Ben zengarden dan geleneksel roka,tere tohumu aldım ama olmadılar.Sayın Meyvelitepeden ben de istemiştim sarımsak otu ama cesaret edemedim soğuklarda ekmeye.Toprak olarak ne kullandınız?

oz26 beğendi.
Eski 19-12-2013, 22:14   #539
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Sayın esgül73 cevap burada.

ciroz beğendi.

Düzenleyen oz26 : 21-12-2013 saat 02:28
oz26 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2013, 22:28   #540
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Bizim Kütahya da su pırasa deriz biz çiğde yenir.Pırasa pazarda gördüğümüz gibi sopa gibi durmaz.Aksine parantez gibi içe doğru kıvrılır. Yaşlılar bunu kışın gömüp bahara kadar yerler.Çok lezzetlidir.Belki kütahya dan bilen arkadaşlar yardımcı olur.Bu arada ben de Şubat tatilinde gidersem araştıracağım.
Sayın esgül73; Tarif ettiğiniz pırasa sizin de tarif ettiğiniz gibi normal pırasanın gömü tabir edilen toprağa gömülererek gevrekleştirilmiş hali. Bizim burada da aynı şekilde yapılıyor. Pırasalar sonbaharda alınarak sıra sıra toprağa gömülüyor. Büyük kısmı gün ışığı almadığı için dış tarafları bozulmasına atılmasına rağmen iç kısımları çok gevrek ve sedefimsi beyaz gibi oluyorlar.

Düzenleyen Muda : 20-12-2013 saat 18:24
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024