View Single Post
Eski 24-01-2008, 23:10   #44
envor
Ağaç Dostu

envor's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2008
sevgili handan hanım ve sevgili limon;sizin endişelerinizi çok iyi anlıyorum,kimyevi gübre ile olan vede yetişen sebze ve meyvelere pek sıcak bakmıyorsunuz,ama bilirsinizki avrupa birliği ülkeleri ve avrupalılar kendi tükettiği gıdaları çok iyi itina ile inceleyip alıyorlar.Sizce topraksız tarımda yetişmiş sebze ve meyvelerin nasıl yetiştiğini bilmedenmi alıyorlar?Ben size söylüyeyim çok iyi biliyorlar nasıl yetiştiğini.Şu an 65.000 metrekare serada yetiştirdiğimiz domateslerin hepsini AB.ülkelerine gönderiyoruz,talep o kadar çokki 40.000 metrekare sera inşaatımızda 3 ay sonra bitecek.Eğer siz tüm sene boyunca tükettiğiniz sebzeleri kendi bahçenizde yetiştirebiliyorsanız kaptan sizsiniz.yok hayır yazın biraz yetiştiriyorum diğer ihtiyacımız olan sebzeleri mahallemizin manavından alıyoruz diyorsanız o zaman bu konuyu irdelemek lazım.Çünkü ben biliyorumki bazı manavlar halden aldıkları hormonlu domatesleri bilmem nereden geldi organik vs.vs.vs.diyerek sağlığını düşünen insanları kandırıyorlar.Böyle domatesleri almaktansa kendi balkonunuzda kendi domatesinizi yetiştirmeniz bence daha mantıklı.

Düzenleyen envor : 26-01-2008 saat 16:14 Neden: imla
envor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön