Konu: Nergis
View Single Post
Eski 10-01-2008, 14:33   #33
FIRUZAN
Ağaç Dostu

FIRUZAN's Avatar

Giriş Tarihi: 19-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutluol Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar, resimlerini eklediğiniz nergis cinsinin ismi nedir ? Sanırım şu anda sokaktaki çiçek satıcılarında bulunan ve mis gibi kokan çiçekler bunlar.İnternetteki nergis resimlerine baktığımda bazıları sadece sarı renkli. Birde ocak ayında ekebilir miyim ? Hangi ayda ekmem gerekir? Ben uzun balkon saksılarında yetiştirmek istiyorum.İlginiz için şimdiden teşekkürler.
umutlu yol merhaba ,
sizin sorunuzu cevaplıyacaktım nedense kendiminkileri anlattım
bence ocak ayında uzun saksıya dikebilirsiniz ve saksıya dikerken diplerine mıcır **** iri taşlar koyun ki su süzülebilsin.Dikerken soğanların ucu topragın çok az altında kalsın çok gömmeyin.Sularken de soğanların kenarlarından az az dökün boylece soğanların çürümesini önlemiş olursunuz. ben kare saksıya dikmiştim bi dergi de görmüştüm nergisler le çiğdemleri karışık dikiyorsun uzun çiçekler ve kısalar cok güzel görünüyordu tabii kokulu olmasını ben de çok isterim ama şu an bilmiyorum
daha sonra soğanlarınızı saksıdan çıkararak saklamayın üzerini kuru kum ile örterek sinek oluşmasınıda önlemiş olursunuz serin gölge bir yere koyun ben soğanlarımı böyle sakladım hiçde bisey olmadı sıklemenim var o bile tomurcuk verdi
biraz uzun yazdım ama umarım yararlı olur

FIRUZAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön