View Single Post
Eski 16-12-2007, 02:03   #58
hassoman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Kazdağlarımın altın uğruna altının oyulmasını sulandırma gayretleri boşa çıkacaktır.

Sn. hassoman, Sn.Eskimo ve Sn.Yücel Özlem.
Ortada çelişkili bir durum olduğunun farkındayım.........Çok samimi, Önyargısız ve tarafsız olmaya çalışsam da gönlüm çevre ve ağaçlardan yana...
.................Ama birkaç olaydan sonra işin öteki boyutunu da görebiliyorum. Mesela Marçep'in toplantılarına katılan kişilerin profili,
Oğuz Karsan

Bakın arkadaşlar,
Buraya kadar yazılanları okumak ve üstüne üstelik yazılanları anlamaya çalışmak için tam iki saatimi verdim. Ve kendi yazdıklarına kendi bile inanmayan birinin yazılarını boşu boşuna okuduğum için kendime sinirlendim. O yetmedi bana özelden e-maille gönderilen Altın arama şirketinin maaşlı elemanının, Oğuz Bey ile değerli arkadaşının kendilerini ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini yeniden davet ederek gösteren mektubunu da bir daha okumak zorunda kaldım. Ve anladım ki bizim yazdıklarımızın tek satırı bile okunmadan bize hitaben yazı yazılıyor...

Sözkonusu mektupda Türkiye bilmem kaç bin ton siyanür ithal etmiş, bunun sadece % 10’unu bunlar kullanıyorlarmış falan yazılı. Bu veriler üzerinde oynanan laf oyunlarını uzun uzadıya anlatmaya kalksam amaçlanan oyuna gelmiş olurum
Hem kaç ton siyanür kullanırsanız kullanın kardeşim…
Beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor…,
Beni Kazdağlarımın altın uğruna altının oyulması ilgilendiriyor..
Çekin şu veya bu şekilde kendi safınıza çektiğiniz işbirlikçilerinizle birlikte ellerinizi Kazdağlarımdan...

Hem bu kadar gayretkeşlik niye?..
Marçep ve Marçep'in toplantılarına katılan kişilerin profilinde ne varmış? Nasıl bir ifade böyle?.. Mesnetsiz ifadelerle sırf karşılar diye insanlara şaibe bulaştırmakla elinize ne geçecek? Bu kadarda mı gözünüz karardı? İşte size Marçep’in toplantılarına katılan kişilerin profillerinin resimlerini buraya ekliyorum. Bakar da belki biraz sıkılırsınız.

Altın arama şirketinin proje sorumlusu beyefendinin işi gücü yok galiba sağa sola laf yetiştirmekten arta kalan zamanlarında duygu yüklü davetiye mektupları yazıyor!.. Hem de özel kişilere özel davetiye!.. Sayın Arsan'ın kişisel davetine aldırmadan, agaclar net olarak biz de kendimizi şirkete davet ettirelim. Bakarsınız biz de nedamete erer, çarkederek ‘u’ dönüşü yaparız…

Binlerce üyesi olan yüzlerce sivil toplum örgütleri yanılıyor…
Çevre üniversitelerin yüzlerce bilim adamı yanılıyor
Yüzlerce tarafsız teknik eleman yanılıyor
onlarca meslek odaları yanılıyor
Yüzlerce sanatçı yanılıyor,
Yüzlerce köşe yazarı, gazeteci, yazar, çizer yanılıyor…
Onlarca yöre belediye başkanı yanılıyor…
Binlerce yöre kasabalıları yanılıyor
Şirketten nemalanmayan yüzlerce yöre köylüsü yanılıyor..
Yüzlerce yerel basın-yayın çalışanı yanılıyor…

Ve adı geçen Altın arama şirketinin maaşlı elemanı yanılmıyor iyi mi?…
Hani nerdeyse Kazdağlarındaki verimliliğini artırdıklarını, türleri daha da çoğalttıklarını, içlerini boşalttıkları yerlerin betinin bereketinin sayelerinde arttığını söyleyecek… Öyle ya, kıymetli maden uğruna yüz yıllardır delik deşik edilen ne kadar Afrika ülkesi varsa uluslar arası maden şirketleri sayesinde bolluğa erip, refaha ulaştılar da hepsi bu şirketlere yatıp kalkıp dua ediyor şimdi…

Kazdağlarımın altın uğruna altının oyulmasını sulandırma gayretleri boşa çıkacaktır.

Eklenen Resimler

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön