View Single Post
Eski 25-02-2006, 04:42   #64
lineice
-

lineice's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2006
demişim ki

çalışmalar üzerinde daha belirgin açıklamalar yapılmalı.(örneğin yol kavramı seslisözlükteki tabiriyle alınınca denizyolu ve havayolunu yok saymamız gerekiyor )
cevabınız:

Bu son yarışma konusuyla mı ilgili? İki yanı ağaçlı havayolu nasıl oluyor?

açıklamamı dikkatli okursanız yarışma konusundan değil sesli sözlükten alındığı yazılan yol kavramından söz ediyoruz.belirtilen tanımda sadece karayolu baz alınmış,havayolu ve denizyolu da var babında bir açıklamaydı o.
tdk sözlüğe göre
yol:
Karada, havada, suda bir yerden bir yere gitmek için aşılan uzaklık, tarik.
Genellikle yerleşim alanlarını bağlamak için düzeltilerek açılmış ulaşım şeridi:
Karada insanların ve hayvanların geçmesi için açılan veya kendi kendine oluşmuş, yürümeye uygun yer
şeklinde açıklanmıştır.
benim anlatmaya çalıştığım yarışma kategorisinde sözü geçen yolda iki yanı ağaçlıklı yol ile orman içi yol arasındaki ince nüanstı...her ormanda bir yol bulunur ama her yolun iki yanında ağaç bulunmaz.bu noktayı yakalamaya çalışmalıydık.(yarışmaya katılan arkadaşlarım sakın alınmasın her bir resim birbirinden güzel)
işlenmiş fotograf konusunda tercih sizin...yorum yapmak istemiyorum.ben sadece fikrimi yazdım...ben doğala her zaman tam puan veririm
iki yanı ağaçlıklı havayolu olmayabilir ama dört yanı ağaçlı havaalanları var :P
dostlukla....

lineice Çevrimdışı   Başa Dön