View Single Post
Eski 01-11-2007, 01:58   #11
Neşe Kıldacı
Yeni Üye

Neşe Kıldacı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2007
Değerli oakland, uzun süredir foruma girmediğim için mesajınızı görmedim, kusura bakmayın. Öncelikle ağacı kimin kestiğini biliyor musunuz? Ağacı yarısına kadar kesmek budama sayılmasa gerektir. Eğer kişiyi biliyorsanız önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne şikayet etmeniz gerekiyor zira ağaç budama işini onlar yapar. Elinizde ağacın kesilmeden önceki ve sonraki fotoğrafı varsa işinize yarayabilir. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunu ağaçları kesen belediye olduğu için yapmıştım. Sizin durumunuzda önce ilgili Müdürlükle görüşmek faydalı olabilir; İBB'nin web sitesinde ilgili telefonlar ve e-mail adresleri mevcut. Tabii ne kadar ilgilenirler bilmiyorum zira kendileri de ayni şeyi yapıyor. Tabii ki ağacı kestiren kişinin adı ve soyadını vermeniz gerekir yoksa belediye eğer uygun görürse nasıl ceza keser? Apartman yönetimi için de aynı şey geçerli. Karaköy'deki ağaçlarla ilgili olarak size bir yanıt gelmemesinin nedeni, eğer kestiren belediye ise bir sonuç çıkmayacağını düşündüklerinden olabilir çünkü ondan sonrası savcılığa şikayet, şikayet ettiklerinizin memur olması nedeniyle savcılığın öninceleme talebinin valilikçe genellikle reddedilmesi, sizin bu redde İdare mahkemesinde itirazınız vs...
Bilmem açıklayabildim mi?

Neşe Kıldacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön