Konu: Dongyul
View Single Post
Eski 09-11-2023, 22:00   #4
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Bıldırcın Fasulyesi

Bitki türü: Bıldırcın Fasulyesi
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Fasulye
Tohum çeşit adı: Bıldırcın Fasulyesi
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 2. Yıl
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Almanya
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Ticari
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: İzolasyon yapılmadı. %100 tohum saflığından emin değilim.
Tohumu ilk paylaşan: Ben
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Tavuk, at ve kompost gübresi.
Kullanılan ilaçlar (bu tohumu yetiştirirken herhangi bir aşamada kullanılan): İlaç kullanılmadı.
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması: Yapılmadı.
Hasat yıl ve ayı: Eylül 2023
Bitki tipi ve gelişim durumu: Aşırı verimli, oturak bir çeşit, kuru fasulye gibi tüketilebilir ancak taze hali çok kartlaşmadan taze tüketilebilir ilk taze formları iplikli değil. Aşırı erkenci bir çeşit. Yılda 2 3 defa yaz başı, ortası ve sonu ekilebilir.
Meyvelerinin ayırt edici özellikleri: Oturak, iri baklalı fasulye çeşidi.
Yetiştirme özellikleri: Normal fasulye gibi yetiştiriliyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Tohumlar bölgeye göre standart ekim seçilmeli.
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama vb.): Herhangi bir özel yöntem yok.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri: Gübreli, güneşli ortamda aşırı sıcak sevmiyor çiçek dökebiliyor.
İklim gereksinimleri: Güneşli ve ılıman.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Dalında kuruyan fasulyeler tüketim ve tohum alımı için uygundur.

Bıldırcın fasulyesi, burada yani Kuzey Almanya'da aşırı aşırı verimli çok yüksek sıcak sevmiyor, çiçek dökebiliyor. Ama yılda 2 3 defa ekim yapılabilir. yaz başı, ortası ve sonu kuru tüketime uygun çünkü fasulye meyvesi hafif olgunlaşmaya başlayınca ipliklenebiliyor ama ilk taze hali ipliksiz. Aşırı lezzetli kuru fasulye gibi tüketilebilir ama biraz geç pişiyor.

Name:  WhatsApp Image 2023-11-09 at 23.54.18.jpg
Views: 175
Size:  77.0 KB

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön