View Single Post
Eski 19-06-2023, 19:25   #3338
ForzAras
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-06-2023
İmdat

Merhaba sayın Kupeli bitkisini sevenler.
Sizlere Antalya Kumluca'dan sorunum ile ilgili yardım talebi için yazıyorum.
Forumun bu konusunda baştan baslayip 30. Sayfasına kadar geldim sonuna kadar da okuyacağım inşallah. Verdiğiniz bilgilerden fazlasıyla yararlanıyoruz. Bilgi alışverişinden dolayı çok teşekkür ederim.
Kasım 2022'den beri Küpeli bitkisi ile meşgulüm.
İlk başlarda bitkim çok iyi boy attı ve büyüdü.
Sonra çiçek açması için elimden geleni yaptım.
Deniz yosun, çeşitli yaprak veya gübreler (DAP, organik gübre vb.) ile uygulamalar yaptım.
2 ay önce bu kadar bakıma çiçek acmamasindan dolayı; düğünlerini budayip yerini değiştirmek zorunda kaldım, yeni yeri yine balkonda ama pencereye yakın bir yerde güneşi az ve kısıtlı da olsa direkt olarak alabileceği şekilde konumlandirdim.
Yeni yerinde kısa sürede budana sürgünler ili dal halinde coştu ve inanılmaz bir şekilde tomurcuk oluşumu şekillendi.
Oh dedim olacak bu is O kadar çok tomurcuk var ki illa ki bir tanesini görürüz diye umutlanirken malum havalar ısındı.
Şu an tomurcuklarim rengini de almasına rağmen 2 haftadan beri açmıyor, yapraklar kanımca sıcak stresine girdi. Balkonda duruyordu normalde (31 C yi gördüğünden dolayı) içeriye aldım şimdi. Misafir odasında güneş ile alakası olmayacak şekilde bugün 2. günü olacak.
Fotoğraflara bitkinin önceki durduğu yeri, 2 haftadan beri açmayan tomurcuklarim ve genel durumu hakkında bilgi vernesi açısından uzaktan çekimini ekledim.
Misal sizlerin bitkilerinde tomurcuklar kaç günde açıyor ?
Çok zor durumdayım, neye ozendiysem bu hayatta imtihanım oldu; elbette isyan etmiyorum ama bir fikir verirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Eklenen Resimler

ForzAras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön