View Single Post
Eski 05-01-2023, 22:03   #10
yavuz10
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
Meyvecilikte yüzüm gülmedi ama mantarcılıkta iyi gidiyorum gibi. Maşallah diyenin bahçeşi kanlıca dolup taşsın demeyenin de canı sağolsun

1-) Bir buçuk ay önce samana aşıladığım 5 misel paketinden yalnızca bir tanesini kontamine olmadı.

2-) 3. haftada, bir paket tamamen kontamine oldu, diğer üç pakette de ufak ufak bozulmalar başladı.

3-) Normalde 20 günde sarım işlemi tamamlanıp toprağa ekim işlemine geçildiğini okudum ama benim paketlerdeki sarımlar gözüme yeterli gelmediği için bu bekleme süresine 30 güne çıkardım ve bu on günlük süreçte bir paket daha tamamen bozuldu.

4-) Açıkçası biraz daha beklemeyi düşünüyordum ama diğer paketlerdeki bozulmalar daha fazla artmadan toprağa ekim yaptım. Hatta ikinci paketin bize bakan kısmında ufak ufak yeşil alanlar var görebilirsiniz.

5-) Ekimden iki hafta sonra ancak kontrol edebildim ve sonuç beni hayli şaşırttı. Yaprakları ve ekim alanını dezenfekte etmediğim için bozulmaları olan paketler kesin tamamen bozulup, diğer sağlam olanı da götürür diye düşünüyordum. Beklediğim gibi olmadı süreç çok güzel ilerlemiş üç pakette sağlam bi şekilde yayılmaya devam ediyor. Daha pin yapan yoktu ama muhtemelen hava sıcaklığı biraz düştüğü için gelişim hızları yavaş ama doğru gidiyor gibi...

Eklenen Resimler

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön