View Single Post
Eski 25-10-2022, 20:11   #1565
devrann
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sbfadem Mesajı Göster
fulvik asit için araştırma yapıyorum. potasyum humatların bitkisel menşeili olanlardan farkı nedir
Potasyum humatlar,leonarditin potasyum hidroksitle çözündürülmesiyle elde edilir.Sıvı humik asitlerle aynı üretim şekli ancak toz olanlarının üretimi için su içeriği alınarak elde edilen bu tozun inceltilmesi vs üretim prosesleri var.Bunların tamamı Çin menşeli.****** iyi kalite olanlarda var ucuz olanlarda var aynı ürünün.Ancak bu ürünün en iyi kalitesi dahi damlama sisteminde tıkama yapabiliyor ve erime problemleri var aynı zamanda ph'tan dolayı pek karışım yapılamıyor.
Bitkisel olanların ambalajlarında artık humik fulvik asit içerikleri yazmamaktadır.Sadece leonardit kaynaklı olanlarda yazmaktadır.Daha doğrusu bu şekilde ruhsatlandırılıyor artık.
Fulvik asit olarak sacaka isminde bir ürün satılmaktaydı artık sacaka gold şeklinde satılmakta ancak içeriği daha düşük.Bu üründe bitkisel bir ürün kağıt fabrikalarından kalan ürünlerin bir proses ve bazı kimyasalarla üretimi söz konusu ancak ülkemizde ne şekilde bir ruhsatlandırma yapılıyor anlamak güç.
Leonardit kökenli fulvik asit piyasada yok sanıyorum.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön