View Single Post
Eski 26-03-2022, 19:18   #18
Fatih_Soydemir
Ağaç Dostu

Fatih_Soydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ocaga33 Mesajı Göster
resimdeki kırmızı meyveler tohummudur...o kırmızı meyvelerin yanlarından kurumuş siyah bişeyler var içlerinde siyak küçük küçük boncuk gibi yuvarlak bişeyler var...
O kırmızılar tohum kesesi içlerindeki küçük siyah tanecikler tohumu onları toplayıp dikebilirsiniz ama çok uzun yıllar alır yetişmeleri dalını kırıp dikerek aynı sene çiçeğini görebilmeniz mümkünken tohumdan en az 2 seneyi buluyor çiçek açmaları 15 yıllık süreçte daha tohumdan yetişen bir kaktüsün 7. ayında çiçek açtığına sadece 2 kere denk geldim o da binlerce çimlenmiş tohumun içinde denk geldi. Özel çok pahalı türler yetiştirmeyi düşünecek olursanız elinizdeki tohumlar alıştırma yapmak için bire birdir bu sayede değerli türleri çok az kayıpla yetiştirmiş olursunuz . Bende ilk 4 denemede hep hüsrana uğradım ama sonrasında başarılı olmaya başladım. Tohum çimlendirme ve yetiştirme bilgisini paylaşmayı asla sevmez işe sadece Para gözü ile bakanlar ama ben seviyorum bu mesleği bilgiyi paylaşırım kişi ister kendini geliştirerek üstüne bir şeyler ekleyerek yenilik yapar istemezse de kendisi bilir.

Fatih_Soydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön