View Single Post
Eski 29-09-2021, 07:47   #71
rumble
Ağaçsever

rumble's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi July Ulay Mesajı Göster
merhabalar,
mesajlarınızı zevkle okudum.guzel bir ev olmus.mutlulukla oturmak nasip olsun inşAllah.ben de bir köy evi arazili..begendim.köy evinin bir duvarı var ortada yani ortada ev yok beni cezbeden konusu arsasının genisliği.emlakcısı tapuda kargir ev geciyor dedi.imar icin de yuzde 4o dedi.ama ben buna hiç inanmıyorum) bu durumdaki bir köy evini alırsam ortada tadilat yapılacak bir ev yok sadece bir tastan duvarı saglam kalabilmiş.bu durumda yine de tadilat izni cıkabilir mi bilginiz var mı acaba.bu yer farklı bir ilde oldugu icin az cok emin olmadan yorulmak da istemiyorum.uzun seneler oyle kalmıs bir yer ..numaratajı var mıdır elektrik su aboneliği alınabilir mi bunlar muamma.ama benim icin aslolan belediye tamam buraya 1+1 **** 2+1 ev tadilatı izni veriyorum deyip dememe olasılıgı.tesekkur ediyorum
Selamlar tapuda bizim almış olduğumuz evde kargir ev ve bahçesi geçiyordu,ancak mal sahibi doğal olarak ev yıkık olduğu için emlak vergisi vb açısından sanırım yıkılmış olarak bildirmiş, belediye kayıtlarında yıkık ev ve arsası geçiyordu,imar için başvurursanız ruhsatlı bir ev sahibi olursunuz ancak maliyet artar (proje,ruhsat bedeli vb) biz tadilat yaptırmak için izin aldık almadan önce belediye fen işleri,imar işleri ile görüştük evin kayıtlarda durumu nedir ve neler yapılabilir sorarak yol izledik,her halukarda imarlı,projeli veya tadilat ev yapmayı planlıyorsanız elektrik su için numarataj gerekiyor bu açıdan tavsiyem belediyede ilgili birimlerle görüşün, tapu kayıtları tek başına karar vermek için kanımca yeterli değil.

rumble Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön