View Single Post
Eski 11-06-2021, 16:33   #493
Mesut Temiz
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sweetnurse83 Mesajı Göster
merhabalar resimde görülen şekilde mor salkımlarım var
daha önce mor salkımın ekili olduğu bahçemden yer değişikliği yaptım ama önceki yerinden kalan köklerinden hala daha dal çıkarıyor bende bunları üretmek istedim etrafımda isteyen eş dost var onlara vermek istiyorum fakat kökünden alıp ekmiş olmama rağmen sanki kuruyor gibiler ilk ektiğimde yaprakları vardı hatta bir tanesinin kökünde beyaz yumrular vardı ve onu bir de köklendirici toza bulayıp da ektim ve dışarıdan etkilenmesin diye ev içerisinde serin yerde tutmaya çalışıyorum
bu şekilde üretimi başarabilir miyim sizce ya da başka tavsiyelerinz var mıdır
çünkü hala daha bahçede alttan dal çıkıyor sanırım şansım var yardımcı olursanız çok sevinirim
Topraktan çıkarırken biraz derince çıkarıp kök etrafındaki toprakların da dağılmamasını sağlayarak saksıya aktarırsanız bunun olumlu etkisi olacaktır... Ayrıca, saksıya diktikten sonra doğrudan güneş almayacağı bir yerde tutar ve nem kaybetmemesi için saksının tamamını şeffaf bir naylon poşetle sararsanız bu da bitkilerin tutmasını destekleyecektir... Tuttuğundan emin olduktan sonra poşeti çıkarıp daha fazla güneş alacağı bir konuma koyarsınız... Bol şans...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön