View Single Post
Eski 14-05-2021, 05:00   #3
tepedekicimen
Yeni Üye
 
Giriş Tarihi: 14-05-2021
Şehir: Ankara
Mesajlar: 1
Merhabalar,
Öncelikle gayret ve uğraşlarınız için çok teşekkur ederim. Bende o alana az da olsa ağaç dikmiş birisiyim. Malesef yukarıda belirttiğiniz talan düzeni her yere hakim oluyor. Belirttiğiniz alanın üst kısımlarına yapılan ve çok katlı binalardan oluşan Teona sitesi ağaçlandırma alanının bir kısmına ağaç dikmiş fakat 4-5 dönümlük kısmını da düzlemiş ve bazı mevcut ağaçları sökmüştür. Düzlenen 4-5 dönümlük araziye çim ekilerek sulama sistemi kurmuştur. Bu alan malesef top sahası ve piknik alanı olarak site tarafından kullanılmaktadır. Sitenin spor kompleksinden araziye giriş bulunmaktadır.
Buraya emeğiniz geçtiği için aşağıdaki konuları da bilginize sunmak isterim:
1- Ağaçlandırma arazisine izinsiz girilmektedir.
2- Ağaçlandırma arazisine projeye aykırı çim ekimi yapılmış bulunmaktadır.
3- Ağaçlandırma arazisine top sahası ve piknik(mangal) alanı olarak site tarafından kulllanılmakta futbol topu diğer ağaçlara zarar vermektedir.
4- Site çimi sulamak için araziye sulama sistemi kurmuş bulunmaktadır.
5- Yaklaşık 4-5 dönüm çim alanın sulanması muazzam bir su sarfiyatına mal olmaktadır ve ister kuyu suyu ister şebeke suyu olsun halkın su kaynakları ziyan edlmektedir.
6- Yarenler ve İş Bankalılar sitelerinin yıılarca uğraştığı ağaçlandırma alanı ve projesi, proje dışına çıkarak ranta ve ya talana uğramaktadır.

Bu araziye emek verdiğiniz için bu gözlemlerimi sizinle paylaşmak istedim, bilgilerinize

tepedekicimen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön