View Single Post
Eski 26-04-2021, 01:35   #63
SecretGarden..
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rumble Mesajı Göster
Teşekkür ediyorum;

İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.

Bahçe giriş kısmına bir trilye zeytin bir yediveren limon dikeceğiz ,kapı takıldıktan sonra muhtemelen yasemin türü bitkilerle sardıracağız,evin ön kısmına denk gelen bölgeye bir ağaç dikmeyi planlamıyoruz,duvar sınır kenarlarına ortanca, gül,melisa vb gibi çiçekler dikeceğiz

Bostan için yaklaşık 15 m2 lik bir alanımız mevcut -bahçenin biraz daha yukarısında yer alan-buraya bakla domates vb gibi sebzeler, bostan bölümünün altına bir çeşme koyduk,bu duvarıda yukarıdan aşağı yaz kış yeşil kalan sarmaşık türlerinden biri ile(orman sarmaşığı vb) kapatmayı planlıyoruz

Evin bitişiğinde yer alan aşağı doğru yaklaşık 11 metre eğimli sınır bölgesine bir ceviz ve bir yeni dünya dikmeyi planlıyoruz,yeni dünya zaten 3 yıldır saksıda inşallah toprağa kavuşacak halihazırda başta sökmeyi planladığımız ancak sökemediğimiz bir incir mevcut,kestirdik ancak pişman olduk yıkımdan sonra eve olan uzaklığı uygun geldi bırakmaya karar verdik;eğimli bölümün ortasında yer almakta bu bölgede toplam incir dahil 4 ağaç dikmeyi planlıyoruz yukarıda saydığım ağaçların dışında 4.ağacın ne olacağına henüz karar vermedik,keza 11 metrelik eğimli sınırıda çit ile destekledikten sonra benzer bir sarmaşık cinsi ile kapatacağız

Öncelıkle hayırlı olsun Abi İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.
dıyınce bır an korktum benım dolandırıldıgım evmı dıye ama degılmıs ..Bende orada ev bulmustum 24 bıne ıkı taoulu tas ev ıkı katlı yarısı yıkıktı 3000 kaporam yandı 4 gun ogretmen evınde konakladım taou yapacagım dıye ama 5 hısselı evmıs annelerınden kalmıs tke tpauya gecırme ıcın sure ıstedıler köylu olduklarından paralarıda yok dıye sıgortası tapu teke dusmesı vs derken 300 kapora yandı hıssedarın 1 tanesı caydı derken tapuyu alamaıdm kapora desen...yandı..vermedıler..köylu dıyıp saf sanmayın cın olmuş adam carpıyorlr bız köylu mılletın efendısıdır saftır temızdır dedık kagık ıslak ımzalıda olsa 3000 verdık ama cıngenelık had safhada bız degmez dıyıp gıttık onlar utanmadı para usutne yattı..neyse konumuz bu degıl bu mevzu 2020 de oldu..ben tum paylasımlaırnızı okudum yazdııgnız her şeyn ama herşeyin altına ımzamı atıyorum kesınlıkle haklısınızzz..bu hafta bayındıra gelıyoum ınadım ınat bu defa ev alacagım.. sızden yardım ısteyecegım..butce dogrultusunda eger mesajımı gorusenız coook sevınırım..allah agız tadıyla oturmayı nasıp etsın..

SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön