View Single Post
Eski 08-03-2021, 14:27   #1106
aloe
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz Mesajı Göster
Aloe vera'ları İstanbul kışında mutlaka içeri almak gerekiyor. Bitki tamamen donmadığı için bence çok şanslısınız (Aslında donmamasına da şaşırdım, umarım kök ve gövdesi zarar görmemiştir)... Aloe vera sıcak ve mümkün olduğunca az nemli bir ortam, orta yoğunlukta güneş ışığı, geçirgen bir toprak/salsı ve az sulama istiyor... Bu şartları sağlamaya devam ettiğinizde mutlaka bir süre sonra hem yavru verecek hem sağlıklı kalın yapraklar üretecektir... Elinizdeki aloe vera kültivarı da gerçekten çok kaliteli, güzel bir kültivar, çiçekçilerde ve yapı marketlerde falan satılanlardan çok daha iri ve güzel görünümlü... Güler Hanım çok sağolsun bana da göndermişti birkaç yıl evvel...

Soğuklar geçince yavaş yavaş güneşe alıştırıp balkona çıkarırsanız yaz sonuna kadar oldukça gösterişli, heybetli bir bitkiye dönüşecektir... Bol şans diliyorum...
Teşekkür ederim Mesut bey. Bende içim elvermedi içeri almıştım neyseki. Anayla uyumu yakalayamadım ama bebişle iyi gideriz inşallah. Umarım annede dediğiniz gibi toparlanır. Henüz net bi gelişim göstermesede anaçtan vazgeçmedim galiba o da bana yavruyla karşılık verdi. Uzun lafın kısası o beni bırakmadıkça bende ondan vazgeçmeyeceğim.

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön